Pripremni susret

Hrvatski košarkaši upisali pobjedu protiv Portorika uoči kvalifikacija za OI, Bilan i Hezonja najefikasniji

Valentina Prokić

Foto PIXSELL

U nastavku Portoriko se probudio, ali nedovoljno da bi ugrozio prednost koju su hrvatski reprezentativci stvorili. Četiri i pol minute igre je prošlo, Portoriko je smanjio zaostatak na minus osam, 46:38, ali su zatim Ukić, Bilan i Hezonja ponovno povećali rezultatsku prednost

SPLIT Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Portoriko 74:59 u prvoj pripremnoj utakmici igranoj u Spaladium Areni uoči olimpijskog kvalifikacijskog turnira koji će se igrati početkom srpnja u Splitu.

Reprezentaciji su se priključili Darko Planinić i Ante Toni Žižić koji je osvojio naslov prvaka Izraela sa svojim Maccabi Tel Avivom.

HRVATSKA – PORTORIKO 74:59

Prva pripremna utakmica: Hrvatska – Portoriko 74:59 (22:21, 20:10, 14:16, 18:12). Spaladium Arena. Gledatelja: 300. Suci: Hordov, Kardum i Jurčević.

HRVATSKA: Perković 2, Bilan 15 (5-5), Hezonja 13 (2-2), Ukić 7 (2-2), Šakić 4, Katić, Marčinković 6 (2-3), Planinić 6 (2-2), Drežnjak 4, Babić 2 (0-1), Rogić 1 (1-2), Žižić 11 (5-6), Jordano 3 (3-3).

PORTORIKO: Pineiro 8 (2-4), Conditt 4, Browne 7 (3-5), Parker 4, G. L. Clavell 15 (2-2), Gadiel, Gandia 2, Diaz 7 (1-1), Andujar 4, Sosa 3, Ortiz 5, Toro, I. G. Clavell.

Mršićevi odabranici otvorili su utakmicu dobro, poveli 6:2, no gosti su tricom Gian Louis Clavella te košem Conditta došli u plus, 6:7. Izjednačena igra, koš za koš vodila se sve do kraja prve četvrtine. Dvije minute prije kraja, Diaz je pogodio slobodno bacanje za 20:21, Drežnjak ubacio za 22:21 tako da je Hrvatska ipak otišla na odmor sa pola koša prednosti.

U drugoj dionici igre domaći su krenuli još bolje pa je nakon zakucavanja Žižića u 13. minuti na semaforu stajalo 26:21, a trideset sekundi kasnije i 28:23 nakon novog Žižićevog koša kojim je uzvratio Gandiji. Nisu dozvoljavali hrvatski reprezentativci Portoriku da se razmašu, čvrsta igra dovela je do gostujućih pogrešaka i promašaja, a Hezonja je tricom tri minute i 43 sekunde prije kraja odveo Hrvatsku na plus 10, 35:25. Još je jednom Hezonja bio taj koji je 49 sekundi do odmora zabio za 42:30. Pinerio je smanjio pogOdivši jedno slobodno bacanje te je na poluvremenu rezultat bio 42:31.

U nastavku Portoriko se probudio, ali nedovoljno da bi ugrozio prednost koju su hrvatski reprezentativci stvorili. Četiri i pol minute igre je prošlo, Portoriko je smanjio zaostatak na minus osam, 46:38, ali su zatim Ukić, Bilan i Hezonja ponovno povećali rezultatsku prednost, dvije minute i 46 prije kraja bilo je 56:40. Uslijedila je mini serija Portorika od 0:7 te je četvrtina završila 56:47. U posljednjoj dionici igre domaći su dozvolili gostima tek 12 poena, dok su lagano išli prema pobjedi.

Izbornik Mršić ima još vremena do kvalifikacija, no Hrvatska pokazuje određeni napredak u igri, a priključenjem Bogdanovića to će se još poboljšati.