Druga HNL

Iveša i Junuzović spasili “oproštajku”, Opatijci nadoknadili dva gola zaostatka i promašili kazneni udarac

Vanja Iveša/Foto Arhiva NL

Vanja Iveša protiv BSK-a je odradio vjerojatno posljednju utakmicu na vratima Opatije. Ako je ovo bila oproštajna utakmica onda je odrađena u velikom stilu. Iveša je u prvih pola sata utakmice triput sjajnim obranama sačuvao svoja vrata.

RIJEKA U prvoj minuti sudačke nadoknade vremena Bjelanovićev ubačaj na drugoj vratnici dočekao je Junuzović. Napadač Opatije nadskočio je svojega čuvara i glavom zakucao loptu u mrežu. Bogolinov jocker s klupe okrunio je izjednačujućim pogotkom napore svoje momčadi i vrlo dobro drugo poluvrijeme za osvojeni bod na oproštaju od sezone.

OPATIJA – BSK 2:2

Utakmica 34. kola Druge HNL: Opatija – BSK 2:2 (0:2). Stadion na Kantridi. Bez gledatelja. Sudac: Ivana Martinčić (Koprivnica) 6. Strijelci: 0:1 Dabro (35′), 0:2 Čikvar (41′), 1:2 Pejanović (66′), 2:2 Junuzović (90′). Žuti kartoni: Čikvar, Mišić (BSK), Kukoč, Glavaš, Bjelanović, Maloku, Klapan (Opatija).

OPATIJA: Iveša 8, Rudan 5 (od 46′ Pejanović 7), Jukičić 6, Glavaš 6 (od 78′ Furijan -), Bogolin 5,5 (od 81′ Junuzović 7), Maloku 6, Klapan 6, Matulja 5 (od 46′ Bjelanović 7), Zgrablić 6, Kuqi 5 (od 46′ Fumić 7), Kukoč 6,5.

BSK: Đilas 5,5, Majtanić 6, Čikvar 7 (od 81′ Mihaljević -), Dabro 7, Dalić 6, Župan 6,5, Selbol 6 (od 57′ Vrdoljak 6), Ilić 6,5 (od 65′ Aleksić -), Gvozdenović 6, Mihaljević 6,5, Mišić 6,5.

U 11. minuti istrčao je na vrijeme i skratio kut Dabri, pet minuta kasnije raskrilio se u rukom refleksno obranio još jedan Dabrin udarac, a onda je u 27. minuti izašao pobjednikom u sučeljavanju “jedan na jedan” s Čikvarom. Gosti su jako dobro koristili namočeni i brzi travnjak Kantride. I vrlo skromnu partiju domaćih do odmora. Brzonogi Dabro u 35. minuti ponovo je pobjegao domaćoj obrani, Iveša je istrčao, a najbolji strijelac Druge HNL ovoga puta nije pogriješio – 0:1. U 41. minuti ponovo je bljesnula gostujuća kontra, Čikvar je izašavši ispred Iveše pogodio za – 0:2.

Ulaskom Fumića, Bjelanovića i Pejanovića opatijska momčad poprimila je puno ozbiljnije konture u nastavku. U 53. minuti Pejanović i Bjelanović promašili su prvu, a Pejanović u 66. minuti realizirao prvu iduću priliku zakucavši loptu s desetak metara pod gredu – 1:2. Prije toga ponovo je Iveša bio na sceni (61′ Čikvar). U 78. minuti Gvozdenović je s leđa sapleo Fumića na ulazu u kazneni prostor, a sutkinja Sabina Bolić pokazala na bijelu točku. Bogolin drugi puta ovoga proljeća nije uspio realizirati najstrožu kaznu. Da jest vjerojatno bi na Kantridi ostala i sva tri boda…