Uspješan vikend

Kvarner 2010 praktički osigurao ostanak u Prvoj ligi pobjedom u Omišu, košarkašice FSV-a slavile protiv Splita

Katarina Blažević

Kvarnerovci su u posljednjih pet minuta na krilima iskusnih Štembergera i Perkovića došli do vrijedne pobjede, a košarkašice FSV-a također su sve bliže svojem cilju nakon treće pobjede u Ligi za ostanak

OMIŠ Susret 19. kola Prve lige košarkaša: Omiš Čagalj Tours – Kvarner 2010 66:72 (23:21, 7:21, 25:9, 11:21). SD Ribnjak. Bez gledatelja. Suci: Hordov (Zadar), P. Pepur (Kaštela), A. Pepur (Split).
OMIŠ ČAGALJ TOURS: Delić 29, Srzić 2, Fulgosi, Mimica 5 (2-3), Šipić 7 (3-5), Jurčević, M. I. Matijević, Jukić, J. Matijević 10 (4-4), Kegalj, Jeličić 10 (0-2), Gizdavčić 3.
KVARNER 2010: Štemberger 19 (4-5), Jashari 11, Krstinić 4 (0-2), Jadrijev 6 (0-1), Perković 15 (3-4), Delpin 3 (3-4), Volarević 12, Krulčić 2, Penić, Ćosić.

Košarkaši Kvarnera 2010 iz Omiša se vraćaju s vrijednom pobjedom kojom su praktički osigurali ostanak u Prvoj ligi, s obzirom da su sva trojica izravnih konkurenata danas upisali poraze. Odlučujuća je bila posljednja četvrtina, 4.25 minuta prije kraja Jadrijev je izjednačio rezultat (64:64), a potom Perković preokrenuo poenom s crte slobodnog bacanja. Riječani su nakon toga na krilima iskusnih Perkovića i Štembergera ubacili još sedam poena, a gosti tek dva. Kvarnerovce su predvodili Štemberger s 19 i Perković s 15 poena, a obojica su upisali i po pet skokova i četiri asistencije. Odličnu je partiju imao i mladi Ante Volarević, dva dana ranije napunio je 18 godina, što je na terenu u Omišu proslavio s 12 poena, četiri skoka i jednako toliko asistencija.

RIJEKA Susret 5. kola Lige za ostanak košarkašica: FSV – Split 61:59 (23:8, 14:15, 15:18, 9:18). Dvorana Dinko Lukarić. Bez gledatelja. Suci: Žagar, Baki, Komadina (Rijeka).
FSV: Bašek 11 (1-3), Perko 10 (0-2), Da Silva 7 (3-6), Peričić 2, Horford 11 (2-2), Bošnjak, Leoni, Soldo, Mršić 1, Tuftan 13 (3-5), Kajfeš, Krajina 6.
SPLIT: Miše 19 (5-6), Turić 2, Brnas, Džafić 6 (2-4), Čipčić 12, Baban, Visković 9 (3-5), Prnjak, Maršić 11 (3-6), Perić, Stilinović.

Košarkašice FSV-a upisale su treću pobjedu u Ligi za ostanak, čime su došle vrlo blizu svojega cilja – ostanka. Kasnije se pokazalo da je utakmica bila riješena u prvoj četvrtini, Riječanke su furiozno otvorile susret i došle do prednosti koju su uspjele držati do kraja susreta. Tuftan je bila prvo ime kod Riječanki sa stopostotnim šutem iz igre (5-5), a dodala je i četiri skoka, tri asistencije i dvije blokade.