
Ilustracija / Foto Borna Filic/PIXSELL
U nesreći je lakše ozlijeđen 57-godišnji rukovaoc manevre prilikom iskakanja sa stepenice prvog vagona
povezane vijesti
- Motociklist na Kantridi izgubio kontrolu i udario u stablo drvoreda. Vozio prebrzo i sa 1,77 promila
- Alkoholizirana udarila pješaka pa pobjegla s mjesta nesreće. Vozačka dozvola joj istekla, a auto tehnički neispravan
- Nakon udara došlo do slijetanja auta kojim je upravljala 19-godišnjakinja te udara u parkirani automobil
Samo spletom sretnih okolnosti izbjegnute su teže posljedice do kojih je lako moglo doći kada je vozač teretnog vozila, unatoč svjetlosnim i zvučnim znacima da se približava vlak, nesmotreno nastavio voziti preko pružnog prijelaza.
Zbilo se to jučer, u 13.35 sati, u Dugoj ulici u Vinkovcima, kada se 55-godišnjak iz Vrbanje upravljajući kamionom, vinkovačkih registracijskih oznaka, nije zaustavio prije prijelaza ceste preko željezničke pruge. Nastavio je voziti iako je svjetlosnim i zvučnim znacima bio upozoren da se prijelazu približava vlak, uslijed čega je došlo do udara vlaka u lijevu bočnu stranu teretnog automobila.
Vlakom je teretnim kolosijekom iz smjera željezničkog kolodvora u Vinkovcima u smjeru Županje upravljao 53-godišnjak iz Vinkovaca.
U nesreći je lakše ozlijeđen 57-godišnji rukovaoc manevre prilikom iskakanja sa stepenice prvog vagona.
Zbog izazivanja prometne nesreće 55-godišnjaku slijedi prekršajni nalog.