EURO

HRVATSKA – DANSKA 25:19 KRAJ! BRONCA IDE U HRVATSKU! Naše rukometašice svladale domaćina u borbi za treće mjesto!

Larissa Kalaus u akciji/Foto REUTERS

RIJEKA Hrvatske rukometašice u Herningu se od 15.30 sati bore za broncu, a protivnik je domaćin – Danska.

Naše su reprezentativke već napravile povijesni uspjeh što su uopće došle do polufinala, a sada bi to mogle i povećati osvajanjem prvoga hrvatskog odličja u ženskom rukometu.

Dankinje su u polufinalu izgubile od velikih favoritkinja za osvajanje EP-a Norveške rezultatom 24:27, dok su igračice izbornika Nenada Šoštarića teško poražene od Francuske (19:30).

60. minuta KRAJ! Hrvatske rukometašice fantastičnom su igrom svladale Dankinje u borbi za broncu! Ovo je prvo odličje u povijesti za hrvatski ženski rukomet!

58. minuta BRAVO! Stela Posavec iskoristila je penal, Hrvatska vodi 25:18.

57. minuta Pijević mirno brani udarac s krila. Medalja je sve bliže… Josipa Mamić zabija za 24:18!

55. minuta Andrea Šimara s krila za plus pet! Hrvatice sada potpuno dominiraju na terenu. Izbornik Dankinja zove time-out.

51. minuta Stela Posavec za plus četiri! I imamo napad za plus 5, ali Stela Posavec promašuje.

50. minuta Bravo Pijević! Hrvatska golmanica obranila je napad Dankinja, imamo napad za plus četiri.

45. minuta Sjajno dodavanje Blažević za Ježić koja zabija za 21:18!

45. minuta Odlična obrana Hrvatica, zaustavljen je napad Dankinja. Imamo napad za plus tri.

44. minuta Krsnik pogađa iz penala! 20:18!

41. minuta Ježić s crte za vodstvo 19:18! Dankinje promašuju…

36. minuta Hansen smanjuje na 15:14, ali Debelić zabija za 16:14, a Jensen ide van na dvije minute.

32. minuta Golčina Mičijević, ali zabijaju i Dankinje. Potom preko sedmerca Stele Posavec dolazimo do plus dva.

32. minuta Bravo Debelić! Mičijević je dodala pivotkinji koja s crte pogađa za vodstvo 12:11.

31. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Dankinje su imale prvi napad, ali Pijević ih zaustavlja.

30. minuta Kraj prvoga dijela! S rezultatom 11:11 se ide na odmor.

29. minuta Paula Posavec zabija za 11:10, Dankinje izjednačuju preko Hojlund.

27. minuta Ivrsen zabija za 8:8, Posavec potom promašuje, a Dankinje dolaze i do vodstva 9:8.

25. minuta Hrvatska ponovno vodi pogotkom Stele Posavec!

23. minuta BRAVO! Ježić zabija za izjednačenje, Pijević brani te naše reprezentativke imaju napad za vodstvo.

20. minuta Debelić zabija s crte s dvije igračice na svojim leđima, a Pijević brani napad Dankinja.

12. minuta Krsnik promašuje sedmerac…

11. minuta Tramborg zabija za prvo izjednačenje na utakmici, a potom Pedersen s krila zabija za vodstvo Dankinja. Trenutno smo s igračicom manje, Larisa je morala van na dvije minute.

7. minuta Dankinje su došle do prvog pogotka, zabila je Hansen.

5. minuta Ćamila je zabila i za 3:0.

4. minuta Sjajan ulazak Hrvatske u utakmicu. Dankinje su promašile zicer u svojem prvom napadu, Mičijević zabija s devet metara za 2:0, a Pijević brani novi napad Dankinja.

2. minuta Krsnik zabija iz sedmerca, kojeg je iznudila P. Posavec.

1.minuta Počela je utakmica.