Serie A

Juventus rutinski svladao Sampdoriju i matematički osigurao deveti uzastopni naslov prvaka

Cristiano Ronaldo (Juventus)/Foto REUTERS

Cristiano Ronaldo je načeo goste u 45. minuti, a priču je zaključio Federico Bernardeschi u 67. minuti

TORINO Juventus je u posljednjem susretu 36. kola Serie A na domaćem terenu pobijedio Sampdoriju (2:o) i dva kola prije kraja prvenstva osigurao nedostižnih sedam bodova prednosti na čelu poretka, te deveti uzastopni, a 36. naslov prvaka u povijesti kluba. Toliko zajedno, svaki po 18, imaju prva dva pratitelja: Milan i Inter.

Cristiano Ronaldo je u 45. minuti nakon očito uigrane akcije i dodavanja iz slobodnog udarca pogodio za 1:0, a sve dvojbe oko pobjednika u nastavku razrješio Federico Bernardeschi u 67. minuti.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje. Drugi žuti karton u 77. minuti zaradio je Morten Thorsby.

Imao je pred kraj utakmice Cristiano Ronaldo priliku postići još jedan pogodak, ali je iz kaznenog udarca zatresao gredu.

Iako je postigao pogodak, Cristiano Ronaldo dva kola prije kraja u utrci za najboljeg strijelca lige zaostaje za tri gola za napadačem Lazija Cirom Immobileom koji je ranije u nedjelju postigao tri je pogotka u 5-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Verone.