SPLIT – Iz kancelarije UEFA-e stigla je prava božićna čestitka za čelnike Hajduka.
Splitski prvoliaš kažnjen je sa 35 tisuća eura zbog nereda njegovih navijača na prvoj europskoj utakmici s AEK-om u Ateni.
Tamo su se prije početka susreta sukobili sa specijalcima, potom su ih gađali bengalkama i petardama, što je disciplinska komisija UEFA-e rigorozno kaznila.
Hajduk se ove godine dobrano naplaćao kazni zbog svojih navijača koju su “disciplinci” europske nogometne federacije izrekli.
Podsjetimo, na utakmici Hajduka i Anderlechta susret je bio prekinut 6 minuta zbog dimne zavjese. Plaćeno je 60 tisuća erura kazne, uz uvjet da u dvije naredne godine ne smiju počiniti izgredi ili prekršaji. jer u tom slučaju “bijeli” dvije godine u Europi igraju bez gledatelja.