Stiglo zahlađenje

Pogledajte kišno-snježni kaos na Kvarneru i u Gorskom kotaru

Portal Novilist.hr

U višim područjima diljem Hrvatske pao je i snijeg koji je otežavao odvijanje prometa.



Nevrijeme koje je danas pogodilo riječko područje stvorilo je potpuni kaos u prometu. Već standardne scene kada obilinije kiše padnu u Rijeci nisu izostale niti ovaj put; prometni zastoji, podignute šahte i bujice na prometnicama obilježile su i ovu neveru.


U višim područjima diljem Hrvatske pao je i snijeg koji je otežavao odvijanje prometa.


Gust snijeg je tako pao na širem području Gračaca i Gospića, u kojemu je oko 17 sati padala tuča, a jak vjetar je u okolici grada porušio stabla.




Na području Plitvica i Korenice snijeg se hvata za kolnik pa od 17,05 sati na svim državnim cestama toga područja vrijede zimski uvjeti, doznaje se u ličko-senjskoj Policijskoj upravi. koja je dobila nekoliko dojava o prometnim nesrećama, no samo s materijalnom štetom.



Snijeg  je zabijelio i na Zavižanu. Od metorologa  Ante  Vukušića dozanje se da olujna bura uzrokuje pravu zimsku  mećavu.


Zbog olujne bure došli je do kvarova na dalekovodima pa nema struje u okolici Starigrada Paklenice.


Jadranskom magistralom Karlobag – Sv. Marija Magdalena smiju voziti samo osobna vozila.