Milan razbio Lazio u Rimu i olakšao Juventusu put do titule, Ante Rebić ušao umjesto Ibre pa zabio

u kratkim crtama

• Devet pogodaka u Serie A postigao je Ante Rebić ove sezone

Ante Rebić i Zlatan Ibrahimović/Foto REUTERS

Stara dama je zadržala sedam bodova prednosti nakon šokantnog poraza Rimljana od sve boljeg Milana

RIM Juventus je u poslijepodnevnom terminu razbio Torino u gradskom derbiju i otišao na “plus sedam”. Ta bodovna razlika ostala je ista i nakon što je svoj ogled 30. kola Serie A odradio prvi pratitelj lidera Lazio. Rimljani su tuširani na svojem Olimpicu od zahuktalog Milana (0:3), koji nakon korona-stanke izgleda sve bolje. Hakan Calhanoglu je zabio za 0:1 u 23. minuti, 11 minuta kasnije na 0:2 povisio je Zlatan Ibrahimović s bijele točke. Ibro je izašao je ostao na poluvremenu u svlačionici i prepustio svoje mjesto Anti Rebiću.

Hrvatski reprezentativac zabio je u 59. minuti treći gol za Milan nakon čega je bilo jasno da je Lazio praktički ispao iz utrke za naslovom prvaka. Rebića je odlično u domaćem kaznenom prostoru proigrao Bonaventura, a naš je napadač potom rutinski sa 10-ak metara svladao Strakoshu.