Rođen New York City Football Club

Manchester City i Yankeesi osnovali nogometni klub u New Yorku

Hina

Nova momčad će se zvati New York City Football Club, a još uvijek nije poznato na kojem će stadionu igrati, niti tko će voditi klub. Prema pisanju američkog tiska ulazak u MLS City i Yankeese će koštati 100 milijuna dolara



NEW YORK Engleski nogometni prvoligaš Manchester City i slavni američki baseball klub New York Yankees formirali su nogometnu momčad koja će se od 2015. natjecati u američkoj Major League Soccer (MLS).


Nova momčad će se zvati New York City Football Club, a još uvijek nije poznato na kojem će stadionu igrati, niti tko će voditi klub. U planovima je gradnja i novog stadiona u Flushing Meadows Corona Parku u Queensu. Prema pisanju američkog tiska ulazak u MLS City i Yankeese će koštati 100 milijuna dolara.


Većinski vlasnik novog kluba bit će City, dok će Yankees, jedan od najvećih sportskih brendova u svijetu, biti glavni partner u cijelom projektu.




»New York je sportski grad. Oduševljeni smo što imamo priliku stvoriti još jedan nogometni klub u ovom gradu. Ispred nas je veliki projekt i svi smo oduševljeni,« kazao je izvršni direktor Cityja Ferran Soriano. New York City Football Club će biti 20-ti klub u MLS-u, a drugi u New Yorku nakon Red Bullsa.