NYON U Nyonu je danas održan ždrijeb parova četvrtfinala nogometne Lige prvaka, a svakako najzanimljiviji par čine Manchester United i europski prvak Bayern.
U ostalim susretima četvrtfinala sastaju se Barcelona (Špa) – Atletico Madrid (Špa), Real Madrid (Špa) – Borussia Dortmund (Njem), te PSG (Fra) – Chelsea (Eng). Prve utakmice na rasporedu su 1. i 2. travnja, a uzvrati su 8. i 9. travnja.
Među osam najboljih nije bilo slabih ekipa i ovo je sasvim sigurno najjače četvrtfinale u elitnom natjecanju Starog kontinenta posljednjih nekoliko godina. Ovih osam četvrtfinalista ukupno je osvojilo 23 naslova europskog prvaka.
ManU i Bayern do sada su igrali devet puta međusobno, svih devet susreta u Ligi prvaka. United je slavio dva, a Bayern tri puta uz četiri neodlučena ishoda. Svakako njihov najpoznatiji ogled je finale LP iz 1999. godine kada su ‘Crveni vragovi’ s dva gola u sudačkoj nadoknadi okrenuli rezultat i pobijedili 2-1. »Kada ima svoj dan ManU je zaista opasan. Neće nam biti lako, no za nas je najvažnije da nemaju dva dobra dana,« poručio je sportski direktor Bayerna Matthias Sammer, dok je kapetan Philipp Lahm dodao: »Ne smije nas zavarati slaba pozicija Uniteda na ligaškoj ljestvici.« »Bayern je sjajna momčad, aktualni prvak Europe. No, nismo bez izgleda ukoliko ponovimo igru iz utakmice protiv Olympiakosa,« poručio je jedan od čelnika Uniteda John Alexander.
Chelsea je do sada dva puta igrao protiv PSG-a, u natjecanju po skupinama 2004. godine. ‘Bluesi’ su na Stamford Bridgeu slavili 3-0, a dok je dvoboj na Parku Prinčeva završio bez pogodaka. »Chelsea je jaka momčad, no zadovoljan sam ždrijebom. U redovima Chelsea igra nekoliko Brazilaca (David Luiz, Ramires, Oscar, Willian) i sretan sam što ću ih vidjeti,« kazao je kapetan PSG-a Thiago Silva. »Znali smo da ćemo dobiti teškog suparnika. Dobro ćemo se pripremiti, mala je prednost za Chelsea što će uzvrat igrati kod kuće,« dodao je trener pariškog sastava Laurent Blanc.
Real Madrid i Borussia Dortmund ukupno su igrali osam puta međusobno. Real ima tri pobjede, a Borussija Dortmund dvije. Lani su igrali u skupini, a potom i u polufinalu, a uspješniji su bili Nijemci. U prvom susretu Borussija je razbila Real 4-1, a sva četiri gola zabio je Robert Lewandowski. U uzvratu je Real pobijedio s nedovoljnih 2-0. Ovoga puta u prvom susretu neće biti Lewandowskog zbog žutih kartona. »To predstavlja veliki hendikep za našu momčad. Real je veliki klub i očekuje nas težak zadatak, no u ovoj fazi natjecanja nije bilo slabog kluba,« kazao je Jurgen Klopp dodavši: »Dobili smo dobar ždrijeb. Za nas je prednost što ćemo prvu utakmicu igrati u gostima.« Direktor Real Madrida Emilio Butragueno pohvalio je snagu europskog doprvaka. »Prošle sezone smo dobro upoznali koliko je Borussija jaka. Prošle sezone smo igrali četiri puta. Znamo da ove sezone imaju problema u prvenstvu, no još uvijek se radi o vrlo snažnom suparniku.«
Barcelona i Atletico Madrid međusobni nikada nisu igrali u europskim kupovima. »Ovo je možda i najjači ždrijeb u povijesti Lige prvaka i nije bilo slabe ekipe. Atletico je jedan od najjačih europskih klubova. Znamo kako treba igrati protiv njih,« kazao je sportski direktor Barcelone Andoni Zubizarreta. Atleticov direktor Clemente Valverde smatra kako će to biti dvije neizvjesne utakmice suparnika koji nemaju tajni. »Ne bojimo se nikoga, pa tako niti Barce. Sve smo napravili zajedništvom i zalaganje, a vjerujem kako možemo preskočiti i Barcelonu.«
Nakon ždrijeba četvrtfinala Lige prvaka u Nyonu je obavljen i ždrijeb četvrtfinala Europske lige. Sevilla u čijim redovima igra hrvatski veznjak Ivan Rakitić u četvrtfinalu će odmjeriti snage protiv Porta, a prvi susret se igra u Portugalu. U ostalim susretima sastaju se AZ Alkmaar – Benfica, Lyon – Juventus, te Basel – Valencia.
Prve utakmice na rasporedu su 3. travnja, a uzvrati 10. travnja. Finale je 14. svibnja u Torinu na stadionu Juventusa.