Ilustracija / Foto Vedran Karuza
Pojačan je promet na većini cesta. Zastoji i kolone povremeno su u zonama radova, tunela, odmorišta i naplata te na prilazima turističkim središtima
povezane vijesti
ZAGREB – Na A1 između čvora Karlovac i naplate Lučko mjestimice se vozi u kolonama u pokretu uz zastoje, izvijestili su u nedjelju popodne iz Hrvatskog auto-kluba.
Pojačan je promet na većini cesta. Zastoji i kolone povremeno su u zonama radova, tunela, odmorišta i naplata te na prilazima turističkim središtima.
U trajektnim lukama i pristaništima te na pojedinim graničnim prijelazima moguća su i dulja čekanja, poručuju iz HAK-a te vozače mole za oprez, strpljenje i koncentraciju, kao i da održavaju sigurnosni razmak između vozila.
Na A1 Zagreb-Ploče-Karamatići zbog prometnih nesreća između čvora Donja Zdenčina i naplate Demerje te između čvorova Karlovac i Jastrebarsko u smjeru Zagreba vozi se usporeno u koloni.
Prometna je nesreća prije čvora Donja Zdenčina u smjeru Dubrovnika pa je nastala kolona duga tri kilometra.
Između čvora Karlovac i naplate Lučko mjestimice se vozi u kolonama u pokretu uz zastoje, a povećana je gustoća prometa između naplate Lučko i čvora Zadar istok u oba smjera.
Na A2 Zagreb-Macelj pred naplatnom postajom Trakošćan u smjeru Zagreba kolona je oko kilometar.
Na A6 Rijeka-Zagreb: promet teče bez većih poteškoća, vozilo je u kvaru u tunelu Sopač u smjeru Rijeke pa se vozi jednim trakom uz ograničenje brzine od 60 kilometara na sat.
Zastoji su povremeno na Istarskom ipsilonu, u zoni radova između čvora Matulji i tunela Učka.