SP 2026.

Hrvatska pala na FIFA-inoj ljestvici nakon ispadanja za SP-a. Još jedna reprezentacija je može preskočiti

Portal Novilist.hr

foto HINA/ Daniel KASAP/ ds

foto HINA/ Daniel KASAP/ ds

Prvo mjesto na ljestvici preuzela je Francuska, koja kao najbolje rangirana momčad ulazi u osminu finala. Iza nje slijede Argentina, Španjolska i Engleska



RIJEKA Hrvatska nogometna reprezentacija pala je na 13. mjesto FIFA-ine ljestvice nakon ispadanja sa Svjetskog prvenstva u šesnaestini finala. Poraz od Portugala nije Hrvatskoj oduzeo bodove jer FIFA ne primjenjuje kaznene bodove za ispadanje u nokaut-fazi turnira.


Vjerojatno će Hrvatska i nakon završetka natjecanja ostati na trenutačnoj poziciji. Trenutnu poziciju joj jedino može oduzeti Švicarska, koja se nalazi na 15. mjestu. Da bi preskočila Vatrene, Švicarska u osmini finala mora pobijediti Kolumbiju.


Prvo mjesto na ljestvici preuzela je Francuska, koja kao najbolje rangirana momčad ulazi u osminu finala. Iza nje slijede Argentina, Španjolska i Engleska. Najlakši put prema četvrtfinalu trebali bi imati upravo Francuzi, čiji je suparnik Paragvaj, 34. reprezentacija svijeta.




S druge strane, najjači dvoboj na papiru igrat će se 6. srpnja u Arlingtonu, gdje će se sastati sedmi Portugal i treća Španjolska.