Za lov mi se bolje pokazalo doba dana u popodnevnim satima kad more ide u plimu. I biram dubinu od 15 do 30 metara. To se meni u akvatoriju Žirja pokazalo kao najlovnije
povezane vijesti
Iz Vodica nam se javio Ivo Vulin, ribolovac koji je panulajući varalicama ovo proljeće lijepo lovio zubace.
Evo što nam je Ivo ispričao o svom ribolovnom pristupu.
– Ma ovaj ulov zapravo i nije ništa posebno.
Ovaj proljetni period je bio super za trolling zubaca na varalice.
Ne treba živa ješka, vozi se samo 3,4 milje po pozicijama – priča nam Ivo.
– Ipak, nije sve tako jednostavno jer ima tu dosta stvari koje treba ispoštovati, a kako i šta, teško je ovako u tri crte objasniti.
Evo, npr. štap. Tu najprije ovisi šta ko voli, kao i rola.
Ja koristim štap Jigging Master sa spiralnim vodilicama.
Osim toga mi je od klasične stacionarke draži multić.
Ja imam Shimano Torsa 20 namotan s upredenicom od 70 lbs, a predvez je 0,62 FXR Seaguarov.
Za lov mi se bolje pokazalo doba dana u popodnevnim satima kad more ide u plimu.
I biram dubinu od 15 do 30 metara. To se meni u akvatoriju Žirja pokazalo kao najlovnije – ispričao nam je Ivo Vulin.

