Kuglanje

Tigrice ostale bez dvostruke krune. Zagreb slavio u finalu Kupa

Zlatko Horvat

Foto KK MLAKA

Foto KK MLAKA

Utakmice za trofej moraju se odigrati savršeno, a sve igračice Tončija Mikca nisu bile na pravoj razini, duga sezona ostavila je trag

MLAKA      2
ZAGREB      6



ZAPREŠIĆ – Finale Kupa Hrvatske za kuglačice: Mlaka – Zagreb 2:6 (11:13, 3.583:3.647). Kuglana Zaprešić. Rezultati: Gal – Belošević 1:0 (4:0, 612:563), Bogdanović – Bacan-Schneider 0:1 (1:3, 635:647), Repnik – Fajdetić 0:1 (0:4, 575:629), Polanšćak – Miljković 0:1 (0:4, 576:622), Pejak – Tročak 1:0 (4:0, 607:553), Strelec Juvančič – Vicković 0:1 (1:3, 578:633).


Tigrice nisu uspjele osvojiti dvostruku krunu, sedmi put podigrnuti trofej u Hrvatskom kupu. Utakmice za trofej moraju se odigrati savršeno, a sve igračice Tončija Mikca nisu bile na pravoj razini, duga sezona ostavila je trag. Tigrice su bile treće u Svjetskom kupu, srebrne u Ligi prvaka, nastavile su dominacije u domaćem prvenstvu, a sada su u Zaprešiću bile srebrne u Kupu Hrvatske.


Riječanke su se, baš kao i u polufinalu protiv Frozy Zaboka, našle u minusu nakon prvog bloka od tri igračice. Kod Zagreba briljirala je Ana Bacan-Schneider, koja je bila nedostižna i za reprezentativku Venesu Bogdanović. Stvari su se dodatno zakoplicirale kada je u 30. hicu drugoga seta Tea Repnik morala pogoditi četiri čunja za izjednačenje, a pala su samo dva drva. Srećom po Riječanke, Valentina Gal je igrala na reprezentativnoj razini pa je ukupni minus nakon prva dva seta iznosio 17 čunjeva.




U trećem setu Valentina Gal potvrdila je bod, proigrala je i Venesa Bogdanović (171), kojoj je za bod trebala pobjeda od 18 čunjeva, dok je Tea Repnik potonula nakon prokockane druge dionice. Ukupni minus smanjen je na osam čunjeva.


Nakon minusa u čišćenju, tri uzastopne devetke od 20. do 23. hica vratile su nadu Venesi Bogdanović. U 28. hicu opet je pala devetka, ali uzvratila je i njena suparnica pa je izostao preokret. Ana Bacan-Schneider srušila je cijelu postavu i u posljednjem hicu pa je prednost Zagreba nakon prvog kruga igračica iznosila 17 čunjeva.


Nije dobro krenulo ni u drugom bloku. Bez obzira na ozljedu, nekako se od Paule Polanšćak očekivao bod, ali kada je izgubila prva dva seta, bilo je jasno da to neće biti riječka nedjelja. Anja Vicković držala je Slovenku Brigitte Strelec Juvančić na sigurnoj distanci pa je san o dvostrukoj kruni počeo brzo kopniti.


– Nije išlo. Umor je ostavio prevelik trag. Pri kraju sezone smo uvijek iscijeđeni. Sva natjecanja igramo do kraja i cure su se ostale bez energije. Da igramo za 15 dana, to bi bila druga priča. Osim toga, Paula Polanšćak je igrala ozlijeđena. Za nju to je bio 64. službeni nastup u sezoni. I još je čekaju Svjetsko juniorsko i Svjetsko seniorsko prvenstvo. Kada podvučemo crtu, ove sezone smo u četiri natjecanja osvojili četiri medalje, što je dokaz da smo u vrhu i to nije sporno – rekao je Tonči Mikac, trener Mlake.