Ilustracija / Foto MUP
Tijekom postupanja policijski službenici oduzeli su osobno vozilo te ga vratili vlasniku
povezane vijesti
- Ravnatelj Porezne o rješenjima koja zbunjuju građane: ‘Provjera poreza na nekretnine moguća i nakon šest godina’
- Auto nije vratila, već ga zadržala, čime je društvo davatelja leasinga oštetila za iznos od oko 99.700 eura
- Odbio vratiti automobil i zadržao ga za sebe, čime je leasing tvrtku oštetio za iznos od preko 20.000 eura
Policijski službenici I. policijska postaja Rijeka dovršili su kriminalističko istraživanje nad 36-godišnjim hrvatskim državljaninom kojeg sumnjiče za počinjenje kaznenog djela utaje. Protiv osumnjičenika je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Prema informacijama policije, riječ je o slučaju vezanom uz osobno vozilo koje je 36-godišnjak koristio temeljem ugovora o operativnom leasingu sklopljenog 2022. godine s pravnom osobom sa sjedištem u Zagrebu. No, nakon određenog vremena prestao je podmirivati ugovorene rate leasinga, zbog čega je leasing kuća prošle godine raskinula ugovor.
Oštećena tvrtka potom je pokušala naplatiti preostalo dugovanje, koje iznosi više od 18.200 eura, putem zadužnice, ali i vratiti vozilo u svoj posjed. Međutim, osumnjičenik se nije odazivao na njihove pozive niti je vratio automobil.
Policija je za njim raspisala potragu, a pronađen je prošlog petka na području Policijska uprava sisačko-moslavačka, odnosno u Petrinja, gdje je uhićen i priveden na kriminalističko istraživanje.
Tijekom postupanja policijski službenici oduzeli su osobno vozilo te ga vratili vlasniku.
Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja protiv 36-godišnjaka je zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela utaje podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.