Foto Ana Križanec
Na današnjoj svečanosti u Narodnoj čitaonici u Kostreni proglašeni su najuspješniji pojedinci, kao i najbolje sportske ekipe
povezane vijesti
KOSTRENA – Marta Katalinić iz Kickboxing kluba Bura i Juraj Lencović iz Jedriličarskog kluba Galeb najuspješniji su kostrenski sportaši u dobi do 18 godina dok su seniorskoj konkurenciji to priznanje za uspjehe u 2025. godini dobili Ana Jović iz Kickboxing kluba Sušak i Josip Bilić iz Kluba podvodnih aktivnosti Kostrena.
Najbolje sportske ekipe
Na današnjoj svečanosti u Narodnoj čitaonici u Kostreni proglašene su i najbolje sportske ekipe pa je tako Odbojkaški klub Kostrena osvojio priznanja za najuspješnije ženske ekipe – kadetkinje su proglašene najboljom ekipom do 18 godina, dok su seniorke najuspješnije u seniorskoj konkurenciji.
Najuspješnija muška ekipa do 18 godina je jedriličarski dvojac Mark Maglica i Gašpar Šimić iz Jedriličarskog kluba Galeb dok su u seniorskoj konkurenciji najuspješniji Milko Volarić i Hrvoje Petrović, također članovi Galeba.
Priznanje za najuspješnije sportaše s invaliditetom pripalo je seniorima Košarkaškog kluba osoba s invaliditetom Kostrena.
Zahvalnice Općine Kostrena za sportska postignuća u 2025. godini primili su: Andre Medić, Jan Jurasić i Dorian Palinić iz Kluba podvodnih aktivnosti Kostrena, zatim Ema Grabar, Ana Perušić, Matteo Matković, Rene Zimmerman, Vito Škufca, Laura Batelić, Albert Lebinac, Noel Matković, Leon Matković, Niko Mikuličić, Roko Lovrinić, Luka Kamber i Karlo Gobić iz Jedriličarskog kluba Galeb, mlađe kadetkinje i juniorke Odbojkaškog kluba Kostrena, Ivan Zelčić iz Kickboxing kluba Bura, Leticija Tešar iz Košarkaškog kluba Kostrena te Klara Hodak, članica Kluba dizača utega i Odbojkaškog kluba Kostrena.
Zapaženi rezultati
Svi oni su u prošloj godini ostvarili zapažene rezultate na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima te kako je istaknuto na današnjoj svečanosti, potvrdili kontinuitet kvalitetnog rada i opravdanost ulaganja u sportski razvoj.

Na sportskim postignućima čestitali su im predsjednik Sportske zajednice Općine Kostrena Josip Bilić, načelnik Općine Kostrena Dražen Vranić i predsjednica Općinskog vijeća Matea Bojanić Kožul.
– Iznimno smo ponosni na naše sportaše i njihove rezultate. Kostrena je odavno prepoznala važnost sporta te njegove zdravstvene i društvene dobrobiti. Upravo zato povećavamo ulaganja u razvoj sporta i sportsku infrastrukturu, istaknuo je Vranić.
Sportu 40% više novca
Proračunska ulaganja u sport ove su se godine povećala za 40 posto, pa s obzirom na broj stanovnika u Kostreni, sportskih udruga i aktivnih sportaša, Kostrena ima jedno od najvećih proračunskih izdvajanja za sport.

U proračunu Općine Kostrena za sport je osigurano 519.400 eura, od čega je 440.000 eura namijenjeno programu javnih potreba u sportu dok je taj iznos godinu ranije iznosio 310.000 eura.
Program rada Sportske zajednice financiran je sa 75.000 eura, a iz tih se sredstava pokrivaju i troškovi osiguranja te zdravstvenih pregleda svih sportaša. Preostala sredstva namijenjena su stipendiranju vrhunskih sportaša, kojih je ove godine troje, kao i potpori uspješnim sportašima.
Belma Džomba na londonskom maratonu
Današnju svečanost proglašenja najboljih kostrenskih sportaša vodila je ravnateljica Centra za kulturu Belma Džomba, inače aktivna trkačica koje je ove godine odabrana za sudjelovanje na londonskom maratonu na kojeg se ove godine prijavio rekordan broj sudionika, njih 1,1 milijuna iz cijelog svijeta.

Džomba će na maratonu sudjelovati kao ambasadorica borbe protiv Alzheimerove bolesti i kao ambasadorica Kostrene.