Teo Barišić / Foto: HNK Rijeka
Polivalentan sam igrač, mogu igrati i kao stoper i kao desni bek. Brz sam, dajem sve od sebe, a na terenu sam „pas“ koji nikada ne odustaje, kaže Barišić
povezane vijesti
Teo Barišić novi je igrač Rijeke, a svoje je prve dojmove podijelio na službenim stranicama kluba.
– Ponosan sam i sretan što sam ovdje. Hvala predsjedniku, treneru i sportskim direktorima. Jedva čekam zaigrati na Rujevici i dati sve od sebe. Rijeka mi je predstavila dobar projekt za razvoj moje karijere koji nisam mogao odbiti. Svidjeli su mi se grad i klub, rekao je Barišić nakon potpisa višegodišnjeg ugovora s Rijekom.
Riječ je o igraču koji u zadnjoj liniji može igrati na pozicijama stopera i desnog braniča.
– Polivalentan sam igrač, mogu igrati i kao stoper i kao desni bek. Brz sam, dajem sve od sebe, a na terenu sam „pas“ koji nikada ne odustaje.
Barišić je nogometno odrastao u akademiji Lyona.
– Tata je igrao ragbi, ali ja sam se odlučio za nogomet. Počeo sam u Lyonu, odakle nosim sjajna iskustva. Lyon je grad i klub u kojem sam odrastao, ali nisam imao dovoljnu minutažu pa sam krenuo dalje. Sretan sam što sam sada ovdje.
Mladi je reprezentativac te je u selekciji Ivice Olića upisao sedam nastupa, gdje je upoznao neke suigrače, ali i suparnike koji ga očekuju na terenima SuperSport HNL-a.
– Imam nekoliko prijatelja u HNL-u i mladoj reprezentaciji. Liga je kvalitetna, a dok sam bio u Lyonu pratio sam što se događa. Rijeka je aktualni prvak, a liga je kvalitetna i zahtjevna.
Za kraj je poslao poruku navijačima.
– Dat ću sve od sebe, borit ću se za boje Rijeke i ne bojte se bit će sve dobro, zaključio je Teo Barišić za klupske stranice.