Foto: PROMO
Bend Ischariotzcky još je jednom potvrdio svoj međunarodni potencijal
povezane vijesti
Hrvatski bend Ischariotzcky još je jednom potvrdio svoj međunarodni potencijal: novi singl »The only thing I do« svjetsku je premijeru imao na kultnoj radiopostaji KEXP u Seattleu.
Autor Joško Klarić u novoj se pjesmi tematski naslanja na pitanja kojima se bavio kroz kreaciju EP-eva iz 2023. godine: postoji li trenutak u životu kada možemo započeti novi život bez tereta grijeha iz prošlosti i služi li prošlost kao lekcija za budućnost ili kao živ, opipljiv kamen spoticanja na putu prema mirnom i smislenom životu.
Pjesma je nastala i snimljena u studiju Konoba u Brelima. Za mastering je zaslužan Filip Vidović, dok su instrumentalisti na snimci Jure Brekalo (bubnjevi), Ivan Srzić (bas) i Mirando Ursić (klavir).
Vokale i popratne elemente, poput programiranih bubnjeva, basa i orgulja, potpisuje Joško Klarić, koji je ujedno autor glazbe, teksta i aranžmana.
Spot je rezultat još jedne suradnje s BONK studijom na čelu s Goranom Stojkićem, a ovom prilikom ekipi se pridružio i Mirza Sačirović.
Cover singla djelo je akademskog grafičara Duje Medića. Pjesma »The only thing I do« u izdanju izdavačke kuće Basic & Rough dostupna je na digitalnim glazbenim platformama.