Riječki četvrtoligaš, jedan od rijetkih »kvartovskih« klubova koji je preživio ratna i teška ekonomska vremena, odlučio je okupiti razne generacije i uveličati svoj rođendan nizom događanja
povezane vijesti
- VIDEO Sve je spremno za proslavu stote obljetnice NK Zameta. Čestitao je i Andrej Kramarić
- Sve je spremno za obilježavanje sto godina NK Zameta, dolazi i veteranska reprezentacija Hrvatske
- Otišao je zaštitni znak zametskog sporta, Bobo je bio jedan od inicijatora ponovnog pokretanja nogometnog kluba na Zametu
RIJEKA Danas će se na malonogometnom igralištu pokraj doma za Zametu proslaviti vrijedna obljetnica. Sto let bale va Zamete… Ne one rukometne, već – nogometne lopte. Riječki četvrtoligaš, jedan od rijetkih »kvartovskih« klubova koji je preživio ratna i teška ekonomska vremena, odlučio je okupiti razne generacije i uveličati svoj rođendan nizom događanja.
Sve će početi u 16 sati utakmicom U-9 selekcija Zameta i gostiju s Rujevice. Nakon toga svoj nastup imaju oni koji nerijetko prate sve sportaše iz svojega okruženja, Zametski zvončari. Potom slijedi intoniranje klupske himne i pozdravni govor dugogodišnjega predsjednika kluba Zorana Miličkovića.
U 17 sati počet će utakmica veterana Zameta i hrvatske nogometne reprezentacije (najavljen je dolazak nekoliko zvučnih imena poput Ćorluke i Subašića), a sve zajedno završit će onime što je oduvijek bio zaštitnik znak Zameta, druženjem.
U slučaju da se nebo ne nakloni Zamećanima, sve će se preseliti u obližnju dvoranu, a sav prihod od ulaznica (pet eura) namijenjen je radu humanitarne udruge Svjetionik.