Ilustracija
Protiv 24-godišnjaka slijedi optužni prijedlog zbog više prekršaja
povezane vijesti
Oko 19.40 sati, u Velikom Korenovu, dogodila se prometna nesreća u kojoj je 24-godišnji vozač automobila bjelovarskih registarskih oznaka, pod utjecajem alkohola od 1,01 promila, izgubio kontrolu i sletio s kolnika.
Vozač je prešao na suprotnu stranu gdje je lijevim kotačima zahvatio šljunčanu bankinu te se nastavio kretati po zemljanoj površini, nakon čega je sletio u putni jarak.
Tamo je prednjim lijevim dijelom automobila udario u zemljani sip, od kojeg se odbio i zarotirao, pa je zatim zadnjim desnim dijelom ponovno udario u zemljani sip, gdje se na kraju i zaustavio.
Tijekom pregleda vozila policijski službenici utvrdili su da su na prednjem dijelu automobila prisutna oštećenja koja nisu nastala u ovoj nesreći.
Utvrđeno je kako se ona dovode u vezu s ranijom prometnom nesrećom koja se dogodila svega deset minuta ranije, oko 19.30 sati, također u Velikom Korenovu.
U toj je prometnoj nesreći sudjelovalo isto vozilo, čiji je vozač nakon događaja napustio mjesto nesreće.
Zbog zadobivenih ozljeda, 24-godišnjak je vozilom hitne medicinske pomoći prevezen u Opću bolnicu “dr. Anđelko Višić” Bjelovar, gdje mu je pružena liječnička pomoć.
Policija je utvrdila i da vozač kod sebe nije imao vozačku dozvolu, te ju nije pokazao na zahtjev policijskih službenika.
Protiv 24-godišnjaka slijedi optužni prijedlog zbog više prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.