Od 25. minute Vukovar 1991 je imao igrača manje nakon isključenja Vite Čaića, a trenutak odluke dogodio se u 77. kada je za 1-0 pogodio Rokas Pukštas.


S nova tri boda Hajduk se ponovno bodovno izjednačio na vrhu s Dinamom, ali zagrebački sastav tek mora odraditi svoju utakmicu ovog kola protiv Lokomotive. Vukovar 1991 je ostao posljednji, ima pet bodova, odnosno, dva manje od pretposljednje Rijeke.




Bolje i energičnije je utakmicu otvorio domaćin koji je visoko pritiskao Hajduk i Vukovar 1991 je u uvodnim minutama dominirao posjedom. Ipak, prva velika šansa stvorena je na drugoj strani.


U petoj minuti je ubačena lopta u domaći šesnaesterac gdje se stvorila velika gužva, a okvir vrata je spasio domaćina. Ipak, kasnije se uvidjelo da je loptu rukom zahvatio Rebić. Prvo iduće veće uzbuđenje dogodilo se u 25. minuti kada je Vukovar 1991 ostao s igračem manje.


Neoprezno je Vito Čaić pogodio kopačkom u glavu Pukštasa. Prvotno je domaćem igraču pokazan žuti karton, ali je nakon dodatne provjere žuti karton postao crveni. Unatoč tome ponovno je Vukovar 1991 bio taj koji je napadao, a veliku šansu je za posljednju momčad na ljestvici propustio Shabani u 27. minuti. Izašao je sam pred Ivušića, ali je dobro reagirao vratar Hajduka.


Po ničemu se na terenu nije vidjelo da Hajduk ima igrača više. Čak štoviše, domaćin je bio opasniji te je u 33. minuti ponovno zaprijetio Shabani. Na drugoj je strani u istoj minuti pokušao Rebić, ali je nakon svega toga ostalo 0-0. Pred kraj prvog dijela mogao je bolje reagirati i Pukštas u solidnoj situaciji za goste.


I drugo poluvrijeme je počelo šansom Vukovara 1991, ali je blokiran udarac Gonzaleza. Niti na startu drugog dijela nije se mogla primijetiti razlika u broju igrača. Splićani nisu imali ideje kako napasti i na pravi način zaprijetiti suparniku.


Napadi Hajduka bili su plahi i neopasni, a kako se približavao kraj utakmice tako je i domaćin kopnio sa snagom. U 73. minuti Hajduk je kreirao najbolju šansu na utakmici. Pukštas je ubacio, a sam je bio Rebić koji nije uspio glavom doći do lopte u savršenoj poziciji za pogodak. Bila je to očito najava onoga što se dogodilo u 77. minuti, trenutak odluke. Sve je sam napravio Pukštas. Uzeo je loptu na 30 metara od domaćih vrata. Prevario je dvojicu suparnika i precizno potegnuo s 18 metara za 1-0 gostiju.


Mogli su gosti do kraja i povećati prednost, ali je ostalo dovoljnih 1-0 za nova tri boda.


U nastavku subote od 18 sati u Koprivnici igraju Slaven Belupo i Osijek.


U prvom susretu u petak Istra 1961 je u Puli svladala Varaždin 1-0. Jedini je pogodak postigao Lončar u 64. minuti.


U nedjelju će od 15:45 sati igrati Gorica i Rijeka, dok kolo završava zagrebačkim derbijem na maksimirskom stadionu između Lokomotive i Dinama od 18:45 sati.