Andrej Plenković / Foto Davor Kovačević
Ako budu htjeli prodati po normalnoj cijeni - kupit ćemo, rekao je Andrej Plenković
povezane vijesti
- Plenković: U 2026. ulazimo s optimizmom i dozom opreza. Ključna tema je priuštivo stanovanje
- Plenković o obnovi nakon potresa: “Plan je da sredinom 2027. sve zamjenske obiteljske kuće budu useljene”
- Dva “brda” ni u ovoj godini nisu uspjela pronaći zajednički vanjskopolitički jezik. Puno je točaka prijepora
Premijer Andrej Plenković i danas je komentirao energetsku krizu i posebno se osvrnuo na prodaju udjela, a sve nakon izjava mađarskog premijera Viktora Orbana, javlja HRT.
– Moje je mišljenje odavno jasno: pogrešno je bilo prodavati udjele u INA-i, pogotovo nakon iskustva s energetskom krizom. Napravili smo evaluaciju i ponudili odgovarajuću cijenu, (…) ponudili smo ono što je razumno i što je u tom trenutku odgovaralo svim najmeritornijim procjenama najvećih stručnjaka u energetskom sektoru, no mađarska strana to nije prihvatila.
Mi nismo u poziciji da platimo nešto pet puta više. Ako budu htjeli prodati po normalnoj cijeni – kupit ćemo, rekao je Andrej Plenković, predsjednik Vlade.