Legenda

Luka Modrić već postao idol u Milanu: “Dvije ili tri majstorske akcije i San Siro je podivljao”

Igor Duvnjak

Foto AC Milan

Foto AC Milan

Dvije ili tri majstorske Modrićeve akcije i San Siro je podivljao. On je zvijezda i imat će puno prilika zaslužiti pljesak, piše Corriere della Sera



RIJEKA Luka Modrić je novi idol San Sira, ugodna je glazba za uši svakog hrvatskog ljubitelja nogometa dok sluša odjeke iz talijanskih medija o debiju svjetske legende za Milan u ogledu u kojem su Rossoneri u prvom kolu domaćeg Kupa očekivano svladali Bari 2:0 golovima Rafaela Leaa (4’) i Christiana Pulišića (48’).


Svaka čast strijelcima, ali Scala nogometa je jedva dočekala u 65. minuti izlazak na scenu najveće zvijezde talijanskog Mercata. Luku su dočekale ovacije s tribina, a on je u svom stilu majstorijama odmah osvojio sedamdesetak tisuća gledatelja, šarmirao je i novinare koji nisu štedjeli pohvale o prezentaciji ove dugovječnje zvijezde (39 godina), koja je nakrcana najvećim svjetskim trofejima došla u redove velikana Milana, sedmerostrukog europskog prvaka.


Iz Madrida je stigao s rekordnih 28 trofeja u čak trinaest sezona u Realu. Pomno su izvjestitelji pratili svaki njegov korak, oduševio ih je kako igrom tako i svojom već poslovičnom odanošću nogometu i momčadi, urođenom, težnjom da se odigra što je moguće bolje.




»Dvadeset osam minuta čiste radosti, klasa i vodstvo, Modrić je već idol San Sira. Debi hrvatskog asa nije razočarao, imao je nekoliko akcija koje su natjerale navijače da skaču na noge«, poruka je iz najtiražnijeg talijanskog sportskog dnevnika La Gazzette dello Sport.


O Modrićevoj krajnje profesionalnoj odanosti nogometu svjedočili su i nakon kraja utakmice oduševljeni što je Luka nakon igre ostao na terenu i nekoliko minuta objašnjavao kretanje mlađem suigraču, napadaču Noahu Okaforu.


»Dok je većina već bila pod tušem, on je davao savjete suigraču. To su detalji koji otkrivaju dubinu čovjeka«, dodaje La Gazzetta.


Niti izvjestitelji drugih talijanskih tiskovina, primjerice tako milanske Corriere della Sera nisu bili izuzetak u ovoj gromoglasnoj dobrodošlici medija slavnoj hrvatskoj kopački.


»Dvije ili tri majstorske akcije i San Siro je podivljao. Možda ima gotovo 40 godina, ali je i dalje zabavno igrati s njim«, notira Corriere ističući i da je svaki Modrićev potez izazivao ovacije navijača.


»On je zvijezda i imat će puno prilika zaslužiti pljesak za svoje podvige na terenu«, tvrdi Corriere.


»Najveće ovacije stigle su ulaskom Modrića sredinom drugog poluvremena, a njegova igra je oduševila«, zaključio je ovu prvu talijansku priču Luke Modrića tamošnji Il Giornale.