
Foto: Carinska uprava
Vozač posjedovao račun i otpremnicu izrađene na temelju lažne dokumentacije
povezane vijesti
- Spriječeno krijumčarenje: Prevozio strance koji su na nezakonit način prešli državnu granicu Republike Hrvatske
- Policija pretragom apartmana pronašla marihuanu, ketamin, kokain, MDMA, digitalnu vagu i novac
- Prodao vozilo čiji je društvo bilo posjednik, a ne vlasnik, izradivši pritom krivotvoreni račun
Na graničnom prijelazu Slavonski Brod ovlašteni carinski službenici Područne jedinice – Službe za mobilne jedinice Slavonski Brod u suradnji s Ravnateljstvom policije, Mobilnom jedinicom za provedbu nadzora državne granice iz Uprave za granicu, izvršili su pregled teretnog vozila mađarskih registarskih oznaka kojim je upravljao državljanin Mađarske.
Pretragom je u teretnom prostoru vozila, u više kartonskih kutija i pvc vreća, pronađeno 33.337 komada pakiranja e-tekućina različite zapremine, e-cigareta (s punjenjem od 2ml e-tekućine) te punjenja za e-cigarete od 3,6 ml, a za koju je vozač posjedovao račun i otpremnicu izrađene na temelju lažne dokumentacije.
Ukupno je pronađeno 943.199,00 mililitara (943,199 litara) e-tekućine.
Zbog sumnje u počinjenje stjecaja kaznenih djela Nedozvoljena trgovina iz čl. 264. st. 1. i Krivotvorenje isprave iz čl. 278. st. 1. Kaznenog zakona, protiv vozača kombi vozila podnesena je kaznena prijava, a roba koja je predmet kaznenog djela privremeno je oduzeta.
Za trošarinsku robu e-tekućine nastao je trošarinski dug u iznosu od 188.639,80 eura te se će se nadležnom Područnom carinskom uredu Osijek podnijeti zahtjev za naknadni obračun i naplatu trošarine.
Kombi vozilo, kao sredstvo počinjenja kaznenog djela, privremeno je oduzeto kao mjera osiguranja naplate trošarinskog duga.