
Ilustracija Snimio: Vedran Karuza
Kažnjen kaznom zatvora u trajanju od 15 dana, uvjetno na jednu godinu
povezane vijesti
Oko 12.45 sati, u Bobovju, policijski službenici su prilikom nadzora prometa zaustavili automobil kojim je upravljao 55-godišnjak.
Utvrđeno je kako 55-godišnjak upravlja neregistriranim i neosiguranim automobilom, za vrijeme dok mu je vozačka dozvola ukinuta zbog negativnih prekršajnih bodova, a alkotestiranjem je utvrđeno kako je upravljao pod utjecajem alkohola od 1,13 promila.
Vozač je uhićen te je uz optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz članka 199. stavak 2., članka 286. stavak 4. i članka 238. stavak 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama te članka 6. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu doveden na sud, gdje je kažnjen kaznom zatvora u trajanju od 15 dana, uvjetno na jednu godinu, novčanom kaznom u iznosu od 950 eura te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.