BOUTIQUE GALERIJA I "TREZOR"

Dvadeseta kolekcija nakita Nenada Sovilja kao emocionalna i estetska riznica

Ivana Kocijan

Foto: MLADEN ŠARIĆ

Foto: MLADEN ŠARIĆ

Kolekcija je posveta njegovom dvadesetogodišnjem kreativnom putu, a u fokusu su prvi put i kutije za nakit

Nenad Sovilj, cijenjeni hrvatski umjetnik i dizajner nakita, čiji se rad već godinama svrstava među sam vrh suvremene umjetničke i dizajnerske scene, otvorio je novu umjetničku riznicu – Boutique galeriju Sovilj, autentičan prostor u kojem se susreću umjetnost, luksuz i bezvremenski dizajn.


U povodu otvorenja premijerno je predstavio i novu, jubilarnu 20. kolekciju nakita “Trezor”. Kao i u svakom njegovom dosadašnjem radu, i ovdje se osjeća duboka povezanost s konceptualnim promišljanjem i umjetničkim izražajem.


Kolekcija je posveta njegovom dvadesetogodišnjem kreativnom putu, a u fokusu su prvi put i kutije za nakit – objekti koji u Soviljevim rukama postaju skulpturalna čuda.


Uz njih kolekciju čine i ogrlice, naušnice, broševi i prstenje, svi prožeti simbolikom, ekspresijom i profinjenim vizualnim jezikom koji karakterizira njegov opus.


Soviljeve unikatne ogrlice, prstenje i broševe rado nose žene snažnog izraza, sofisticiranog ukusa i istančane estetike koje u njegovim djelima pronalaze ljepotu i osobnu simboliku.


“Trezor” nije samo zbirka nakita – to je emocionalna i estetska riznica, refleksija dvije dekade stvaranja jednog od najposebnijih umjetnika naše generacije.


Sovilj svojim radom neprestano pomiče granice između primijenjene umjetnosti i visoke estetike, oblikujući kulturnu scenu, inspirirajući i ostavljajući trag u svijetu mode, dizajna i društvu u cjelini – kroz ljepotu, simboliku i vjeru u snagu osobnog izraza.