
Foto Davor Kovačević
Oporbeni blok tako broji većinu s 15 mandata, dok HDZ pada s 13 na 12 mandata", ustvrdio je
povezane vijesti
Na izvanrednoj konferenciji za novinare na Narodnom trgu u Zadru kandidat SDP-a za gradonačelnika Zadra Daniel Radeta u subotu je ustvrdio da je među nevažećim listićima pronađen jedan važeći te da se zbog toga mijenja izborni rezultat u broju mandata za Gradsko vijeće.
Kako je rekao, riječ je o listiću za Roberta Modrića i listu broj 7, što mijenja izborni rezultat u broju mandata za Gradsko vijeće. “Listić je malo pošaran, ali to ne znači da je nevažeći. Oporbeni blok tako broji većinu s 15 mandata, dok HDZ pada s 13 na 12 mandata”, ustvrdio je te poručio da izbori nisu gotovi.
“Čeka nas drugi krug! Ovo je jedina šansa da spriječimo nastavak devastacije prostora, podjele, kriminal i sve ono što nas muči”, dodao je Radeta.
Pozvao je građane da u nedjelju, 1. lipnja, izađu na izbore i potvrde svoj glas nezadovoljstva i konačne promjene te da “pokažu da ovo nije njihov grad, niti njihova privatna firma jer Zadar pripada svima”.
Konferenciji za novinare pridružio se i nezavisni kandidat Robert Modrić koji je rekao kako se nada da će to biti konačan rezultat i da će on ući u Gradsko vijeće.
“Nemamo saznanja”
Nakon što je jutros kandidat SDP-a za gradonačelnika, Daniel Radeta održao konferenciju za medije na kojoj je kazao kako je njihov promatrač među nevažećim glasačkim listićima pronašao važeći, onaj na kojem je, kako je istaknuo, vidljiva volja birača, uz zašarani dio, provjerili smo sa Županijskim izbornim povjerenstvom daljnji razvoj situacije.
Međutim, odgovorili su da je Županijsko izborno povjerenstvo Zadarske županije zaprimilo zapisnik Gradskog izbornoga povjerenstva Grada Zadra o izvršenom uvidu u nevažeće listiće promatrača političke stranke SDP, no da dosad nije zaprimljena bilo kakva odluka Gradskog izbornoga povjerenstva Grada Zadra povodom toga.
– O glasačkim listićima o kojima pišu mediji ovo Povjerenstvo nema saznanja, niti je imalo te listiće, ili bilo koje druge, na uvid, naveli su iz Županijskog izbornog povjerenstva.
Podsjetimo, riječ je o listiću koji bi omogućio nezavisnom Robertu Modriću ulazak u Gradsko vijeće, dok bi istovremeno HDZ izgubio jedan mandat.