“Nismo pokazali konstantnost u Premier ligi, nismo imali dovoljno uzastopnih pobjeda kao prethodnih sezona. Izgubili smo previše utakmica, a u tome nema nimalo zabave, porazi su dosadni. Kad osvojiš četiri uzastopna naslova u Premiershipu, onda svi očekuju i peti, a kad se to ne dogodi onda je to neuspješna sezona. Takve visoke standarde sami smo si postavili”, izjavio Haaland u intervjuu za BBC.


Ipak, Manchester City će u subotu, 17. svibnja, na Wembleyju igrati u finalu FA kupa protiv Crystal Palacea, a ima i velike izglede da izbori nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone. “Građani” su na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, a do kraja Premier lige igrat će protiv Bournemoutha i Fulhama.




“Bila je ovo teška sezona, ali možemo je okončati osvajanjem FA kupa i plasmanom u Ligu prvaka”, kazao je norveški centarfor, kojemu su suigrači hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.


Haaland je u prve dvije sezone u Cityju bio najbolji strijelac Premier lige, u prvoj je zabio čak 36 golova, a prošle sezone 27. Odlično je krenuo i u ovu sezonu, u prvih pet kola zabio je deset pogodaka, a onda je oslabio njegov golgeterski učinak. Dva kola prije kraja skupio je 21 pogodak, a briljirao je napadač Liverpoola Mohamed Salah, koji je upisao 28 golova i 18 asistencija. Na lošiji golgeterski učinak nadovezala se i ozljeda gležnja, koju je zaradio 30. ožujka u četvrtfinalu FA kupa protiv Bournemoutha. Zbog nje je pauzirao nešto više od pet tjedana, te se je vratio na teren 10. svibnja.


Kako bi ubrzao oporavak od ozljede podvrgnuo se infracrvenom zračenju, koje prodire u potkožno tkivo te služi za opuštanje mišića i jačanje zglobova. Time se ujedno smanjuje mogućnost ponovnih ozljeda.


“U Engleskoj nema toliko sunca i onda trebate dobiti infracrvene zrake iz drugih izvora. Svi igrači zarađuju puno novca i najmanje što ja mogu učiniti jest da se pokušam oporaviti što je brže moguće. Također, treba optimizirati treninge, odmor, spavanje te prehranu, sve to utječe na brzinu oporavka. Ne možeš se zamarati onime što se je dogodilo, moraš se fokusirati na budućnost”, kazao je Haaland.


Norveški reprezentativac želio bi osvojiti FA kup i zbog još jednog razloga, bio bi to lijepi oproštajni poklon za 33-godišnjeg veznjaka Kevina de Bruynea, koji je proveo deset godina u Cityju. De Bruyne je u “Građanima” od kolovoza 2015. godine, te je s njima osvojio 16 trofeja, među kojima se ističu šest naslova u Premiershipu te Liga prvaka 2023. godine. Za City je zabio 106 golova u svim natjecanjima, a u Premier ligi je imao 117 asistencija. U povijesti Premier lige samo je jedan igrač ispred njega kad su u pitanju asistencije, a to je Ryan Giggs, koji ih je skupio 162.


“Bila je privilegija igrati s njime. Kad on ode morat ćemo pronaći nekoga tko će ga naslijediti, ali pitanje je može li ga itko zamijeniti. Zato bih volio da De Bruyne ode s trofejom u ruci”, zaključio je Haaland.