Bijela kuća

Trump otkazao sastanak s Putinom, imao “vrlo dobar” razgovor sa Zelenskim

Portal Novilist.hr, Hina

Foto REUTERS/Leah Millis

Foto REUTERS/Leah Millis



Američki predsjednik Donald Trump imao je u četvrtak “vrlo dobar i produktivan” razgovor s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim, priopćila je Bijela kuća, dodajući da se Trump nada da će Ukrajina i Rusija sljedeći tjedan dogovoriti 30-dnevni prekid vatre.


Glasnogovornica Bijele kuće Karoline Leavitt, obraćajući se novinarima na brifingu Bijele kuće u petak, također je ponovila da se Trumpov sastanak s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom sljedeći tjedan na Bliskom istoku neće održati.


U Kijevu je šef ureda Zelenskija, Andrij Jermak, rekao da je u petak telefonski razgovarao s američkim državnim tajnikom Marcom Rubiom i drugim dužnosnicima o predloženom prekidu vatre kao dijelu koraka prema mirovnom sporazumu.




“Glavni fokus bio je na pitanju prekida vatre i izgledima za mirovno rješenje”, napisao je Jermak na Telegramu, dodajući da su sudjelovali i američki izaslanici Steve Witkoff i Keith Kellogg. Ukrajinski ministar obrane Rustem Umerov također je bio prisutan.


“Raspravljalo se i o važnosti provedbe točaka oko kojih su se naši predsjednici složili”, napisao je Jermak.