
Foto: Pu bjelovarsko-bilogorska
Protiv 80-godišnjeg muškarca koji je prevozio duhan podnesen prekršajni nalog i izrečena novčana kazna od 15.000 eura
povezane vijesti
- Pod jakim utjecajem alkohola na Istarskom ipsilonu udario u prometnu signalizaciju, na koju je potom naletio auto
- Na crikveničkom području policija zaustavila dvojicu poprilično pijanih vozača. “Napuhali” više od 2 promila
- Nepropisno se kretao kolnikom. Ispalo da vozi pod utjecajem alkohola od 1,75 promila, a nije bio niti vezan
Policijski službenici Policijske postaje Garešnica su u suradnji sa carinskim službenicima Službe za mobilne jedinice Varaždin, dovršili kriminalističko istraživanje nad 80-godišnjim hrvatskih državljaninom s bjelovarskog područja zbog sumnje u nezakonito posjedovanje i promet duhanskim prerađevinama.
Naime, u 03.20 sati, policijski službenici Policijske postaje Garešnica su u Bereku, u kontroli prometa zaustavili teretno kombi vozilo zagrebačkih registarskih oznaka s kojim je upravljao 80-godišnji muškarac.
Budući da su policijski službenici posumnjali u ispravnost onog što se prevozi u odnosu na popratnu dokumentaciju, o istome su obavijestili carinske službenike Službe mobilne jedinice Varaždin.
Pretragom vozila, carinski i policijski službenici su u tovarnom prostoru pronašli i oduzeli 50-ak vreća ispunjenih sitno rezani duhanom, sveukupne težine oko pola tone.
Temeljem naloga suda u Bjelovaru obavljena je i pretraga doma i drugih gospodarskih prostorija na adresi stanovanja osumnjičenog 80-godišnjeg muškarca te je još pronađeno nekoliko kilograma sitno rezanog duhana i rezalica za duhan.
Sva pronađena roba duhan i predmeti su oduzeti i predani na daljnje postupanje carinskim službenicima Službe za mobilne jedinice Varaždin.
80-godišnjaku je izdan prekršajni nalog i izrečena novčana kazna u ukupnom iznosu od 15.100 eura i naknadni obračun trošarine na sitno rezani duhan u iznosu od 58.100 eura.