Foto Centar za kulturu Krk
Predstava se u Kraljevici izvodi simbolično baš na dan smrti Ane Katarine, 16. studenoga, i to u dvorcu koji je izgradio njezin suprug Petar Zrinski
povezane vijesti
- Viteštvo ili pljačka u ime Svevišnjega: Osvrt na Gavellinu kazališnu predstavu u režiji Kokana Mladenovića
- FOTO Otvoren maximarket Tommy u Kraljevici: Prostire se na više od 500 kvadrata i zapošljava 15 radnika
- Uskoro premjera predstave “Radio Dubrava”, mjuzikla koji se slanja na pjesme Prljavog kazališta
KRALJEVICA – Glumica Ana Vilenica izvest će u subotu u Kraljevici monodramu “Ana Katarina”. Početak je u 19 sati u Dvorcu Frankopan na prvom katu, a ulaz je slobodan. Povijesna monodrama “Ana Katarina” nastala je povodom obilježavanja 350 godina od smrti Ane Katarine Frankopan Zrinski 1673. godine. Predstava se u Kraljevici izvodi simbolično baš na dan smrti Ane Katarine, 16. studenoga, i to u dvorcu koji je izgradio njezin suprug Petar Zrinski.
– Predstava je inspirirana povijesnom ličnošću Anom Katarinom Frankopan Zrinski. Bila je književnica, diplomat, grofica, urotnica. Bila je i žena koja je griješila. Na ljudskoj razini najviše potresa njezina uistinu tragična sudbina i način kako je skončala, piše u najavi. Režiju predstave potpisuje Edi Mužina, a za zvuk je zadužen Saša Predovan. Program se održava pod pokroviteljstvom Kulturno-turističke rute Putovima Frankopana Primorsko-goranske županije te uz podršku Turističke zajednice grada Kraljevice i Grada Kraljevice.