
Ilustracija / Snimio: Sergej DRECHSLER
Izrečena mjera zabrana izdavanja vozačke dozvole zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova
povezane vijesti
- Riječki sud upornog prometnog prekršitelja proglasio krivim te mu odredio kaznu zatvora od 40 dana
- Zaustavili ga na području Vrbovskog. Ispalo da vozi pijan te bez položenog vozačkog ispita bilo koje kategorije
- Vozio pod utjecajem alkohola, pod zabranom te bez vozačke kod sebe. To će ga “koštati” 3.340 eura
Oko 23.30 sati, u mjestu Lekenik, u kontroli prometa zaustavljen je 30-godišnjak koji je bez položenog vozačkog ispita upravljao automobilom koprivničkih registracija.
Provjerom je utvrđeno da mu je izrečena mjera zabrana izdavanja vozačke dozvole zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova te kod sebe nije posjedovao osobnu iskaznicu.
Uhićen je i zbog počinjenih prekršaja doveden nadležnom Općinskom sudu gdje je nakon žurnog postupka proglašen krivim i kažnjen kaznom zatvora u trajanju od 30 dana, novčanom kaznom u iznosu od 20 eura te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od devet mjeseci.