
Ilustracija
Tijekom ovog događaja lakše je ozlijeđeno više policijskih službenika
povezane vijesti
- U blizini nogometnog igrališta zbog od ranije narušenih međuljudskih odnosa napao i udario 36-godišnjaka
- Ispred odgojno-obrazovne ustanove se svađali i galamili te međusobno udarali rukama i nogama
- Šakom zamahnuo prema policijskom službeniku u namjeri da ga udari, no policajac se izmaknuo i izbjegao udarac
Nastavljajući kriminalističko istraživanje događaja od 3. travnja na gradskom stadionu Poljud nakon odigravanja nogometne utakmice, tijekom ovog tjedna dovršeno je istraživanje nad još sedam osoba, punoljetnih hrvatskih državljana ( rođeni 1982, 1996, 1998, 1999, 2000, 2003 ,2005).
Provedenim istraživanjem utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da su nakon završetka nogometne utakmice, sa sjeverne tribine prema policijskim službenicima specijalne i interventne policije Split koji bili postavljeni u kordon su u cilju sprječavanja daljnjeg proboja mase sa sjeverne tribine na teren, pokazujući upornost gađali policijske službenike bacajući prema njima dijelove polomljenih stolica, drvene palete, zapaljene bengalke i različite druge predmete čime su doveli u opasnost živote policijskih službenika, te su im upućivali i verbalne prijetnje.
Tijekom ovog događaja lakše je ozlijeđeno više policijskih službenika.
Utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je svih sedam osoba ostvarilo obilježja kaznenih djela Izazivanje nereda i Prisila prema službenoj osobi, te su uz kaznenu prijavu predani pritvorskom nadzorniku.