Osijek vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka doživjela prvi poraz od Osijeka ove sezone, Pavičić pocrvenio u 38.

Danijel Lončar (Osijek) i Tibor Halilović (Rijeka)/Foto PIXSELL

OSIJEK Od 20 sati u osječkom Gradskom vrtu sastaju se drugoplasirana Rijeka i četvrtoplasirani Osijek. Derbi kola koji će umnogome utjecati na rasplet borbe za Europu, posebno kada se na ovaj ogleda gleda iz osječkog kuta. Osječanima bodovi neophodno trebaju da bi ostali na pozicijama koje vode u kvalifikacije za EL. Riječani su s druge strane praktički riješili sve brige oko europske vize, ali žele sezonu zaključiti na drugom mjestu. Za taj cilj trebaju im još tri boda. Imaju prilike u Gradskom vrtu pobjedom osigurati poziciju broj dva i u miru se posvetiti pripremema za finale Kupa u Puli. Osječani ove sezone nisu uspjeli dobiti niti jedan ogled protiv Riječana. Štoviše, bijeli su možda i najbolje utakmice ove sezone odigrali protiv “bijelo plavih”. Nakon dugo vremena trener Riječana Igor Bišćan imat će i slatkih briga oko sastava, na klupi se očekuju oporavljeni Alexander Gorgon i Ivan Tomečak. Neće biti Zorana Kvržića zbog žutih kartona. Bišćanov kolega Dino Skender s druge strane ima dosta problema sa sastavom, kartoni i ozljede posebno su prorijedili osječki vezni red.

Stigli su sastavi. U riječkom ima nekoliko promjena. U veznom redu  nema Murića, od prve minute zaigrat će Capan. U vršku napada nema Puljića, počinje Čolak. Na klupi su se prema očekivanjima našli oporavljenici Tomečak i Gorgon.

90+3. minute: Kraj utakmice u Gradskom vrtu.

74. minuta: Igor Bišćan je nakon Tomečaka uveo u igru i Puljića.

GOL!! Osijek vodi 2:1 od 48. minute. Mirko Marić zabio je svoj drugi pogodak, zakucao je loptu u mrežu s nekoliko metara. Dočekao je odbijanac nakon što je Ejupi glavom pogodio gredu. Još jedan loša reakcija riječke obrane kao i kod prvog osječkog gola.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj utakmice.

38. minuta: Rijeka je ostala s igračem manje. Nervozni Pavičić bespotrebno je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton nakon “koškanja” s Lončarom.

GOL!! Osijek je u 24. minuti poravnao na 1:1. Marić je dočekao ubačaj na drugoj vratnici i pogodio. Pilj je centrirao, a netko iz riječke obrane loše reagirao i nehotice prebacio loptu na drugu vratnicu.

GOL!! Rijeka je povela 1:0 u Gradskom vrtu. Mamić je asistirao, a Čolak glavom pogodio s pet metara u 11. minuti utakmice.

1. minuta: Počela je utakmica.

OSIJEK – RIJEKA 2:1

OSIJEK Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 3000. Sudac Fran Jović (Zagreb). Strijelci: 1:0 Čolak (11′), 1:1 Marić (24′), 2:1 Marić (48′). Žuti kartoni: Špoljarić, Guti, Pilj (Osijek), Pavičić, Mamić, Halilović, Lepinjica, Escoval, Čolak (Rijeka). Crveni kartoni: Pavičić (38′).

OSIJEK: Malenica, Škorić, Guti, Špoljarić (od 84′ Grgić), Šorša, Lončar (od 64′ Šutalo), Žaper, Pilj, Talys, Boban (od 46′ Ejupi), Marić.

RIJEKA: Sluga, Escoval, Župarić, Punčec, Mamić, Lepinjica, Capan, Pavičić, Halilović (od 80′ Gorgon), Lončar (od 64′ Tomečak), Čolak (od 75′ Puljić).