Dobar početak

Nogometaši Orijenta 1919 remijem u Čakovcu otvorili drugoligašku sezonu

ČAKOVEC Utakmica 1. kola Druge HNL: Međimurje – Orijent 1919 1:1 (0:0). Stadion SRC Mladost. Gledatelja: 450. Sudac: Goran Pećarić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Šimičić (62′), 1:1 Mulac (85′). Žuti kartoni: Hlišć, Šimičić, Ceraj (Međimurje), Mohorovičić, Ivančević (Orijent 1919).

MEĐIMURJE: Koprić, Šimičić (od 82′ Patafta), Knezović (od 54′ Ceraj), Hranilović, Ikić, Ivančić, Novoselac, Brcković, Hudeček, Čikvar (od 63′ Dodlek), Hlišć.

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Gerc, Iličić (od 84′ Fumić), Travaglia, Monjac (od 76′ Flego), Liber, Ivančević (od 66′ Črnko), Mohorovičić, Vidas, Tadejević.

Nogometaši Orijent 1919 uspješno su odradili svoj povratnički drugoligaški debi. Mlada momčad Krimejčana nosi bod iz Čakovca zahvaljujući pogotku braniča Dominika Mulca koji je u 85. minuti još jednom potvrdio da je dobar u skok igri. Mulac je u samoj završnici utakmice glavom sjajno reagirao nakon ubačaja Črnka i pogodio za konačnih 1:1. I Međimurci su stigli do pogotka na sličan način, također je nakon ubačaja glavom pogodio branič Šimičić, ali početkom nastavka.

Što se same utakmice tiče čini se da je konačnih 1:1 najrealniji ishod. Domaćini su bili bolji u uvodu utakmice kada su mogli kazniti impresioniranost mlade momčad kojoj je ovo bio drugoligaški debi. Tresla se u tom periodu igre i vratnica Berkovićeva gola. Nakon uvodnih 15 minuta Krimejčani su uspostavili terensku ravnotežu pa se igrao ravnopravan nogomet u kojem su i gosti imali svoje šanse za vodstvo (Gerc, Monjac…). Nisu ih iskoristili za razliku od Čakovčana koji su poveli u 62. minuti.

“Crveni” nisu mogli zamisliti bolju uvertiru u novu sezonu i derbi s Dinamom II na obnovljenoj Krimeji iduće subote.

U drugom jučerašnjem susretu 1. kola Druge HNL Sevete i Cibalia odigrali su 1:1.