Lokomotiva vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka sačuvala vodstvo i sva tri boda, Bišćan jedinu zamjenu napravio u sučevoj nadoknadi

Fran Karačić (Lokomotiva) i Alexander Gorgon (Rijeka)/Foto Arhiva NL

ZAGREB Od 19 sati igra se treća utakmica 26. kola Prve HNL. Jučer je Slaven Belupo svladao Rudeš 2:1,u tijeku je susret između Osijeka i Gorice, a uskoro će početi susret Lokomotive i Rijeke u Kranjčevićevoj ulici. Utakmica je vrlo značajna za obje momčadi. Riječani u nešto kompletnijem sastavu nego inače mogu novim uspjehom dodatno učvrstiti drugo mjesto i osigurati si bezbrižniju završnicu prvenstva, dok “lokosima” treba pobjeda kako bi se zadržali u krugu momčadi koje će igrati kvalifikacije za Europsku ligu.

Očekujemo i službeni zapisnik utakmice, odnosno početne sastave trenera Igora Bišćana i Gorana Tomića.

Stigli su sastavi. U sastavu domaćina dogodile su se dvije promjene, počinju Rakić i Jakić, kod gostiju nema velikih iznenađenja. Mamić i Pavičić su odradili kartone i vraćaju se u prvih 11, dok je oporavljeni Escoval na klupi. Lončara nema još ni na klupi, u vezu će vjerojatno Capan. Rijeka ima samo šest prijavljenih pričuva. Pored vratara Prskala tu su Braut, Bušnja, Escoval, Hrvoje Smolčić i Ristovski.

90.+ 4 minute: Kraj utakmice. Rijeka je manje-više rutinski sačuvala vodstvo i tri boda. Zanimljivo je da je Igor Bišćan prvu i jedinu promjenu napravio u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena

GOL!!! Puljić je zabio na asistenciju Halilovića u 72. minuti i doveo Rijeku u novo vodstvo.

66. minuta: Dobra prilika za “lokose”. Jakićev udarac zaustavio je Sluga.

GOL!!! Lokomotiva je u 48. minuti poravnala na 1:1. Majstorović je nakon udarca iz kuta glavom nadvisio Velkovskog i savladao Slugu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Rijeka je rutinski do odmora sačuvala rano vodstvo.

37. minuta: Prva prilika za domaće, Radonjić je tukao nakon uigrane akcije poslije udarca iz kuta, a Sluga nogom, refleksnom reakcijom, odbio njegov pokušaj.

GOL!! Rijeka je povela u 20. minuti nakon velike pogreške vratara Grbića koji je povratnu loptu dodao Gorgonu koji je udarcem iskosa sa sedam, osam metara dar pretvorio u pogodak.

18. minuta: Gorgon je uputio prvi udarac u okvir gola i zagrijao Grbićeve dlanove.

1. minuta: Počela je utakmica u Kranjčevićevoj ulici.

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1:2

Stadion Kranjčevićeva. Gledatelja: 200. Sudac Mario Zebec (Cestica). Strijelci: 0:1 Gorgon (20′), 1:1 Majstorović (48′), 1:2 Puljić (72′). Žuti kartoni: Halilović, Capan (Rijeka).

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Majstorović, Jakić, Kolinger, Burić (od 74′ Drožđek), Ivanušec, Uzuni, Lecjaks, Radonjić, Rakić (od 67′ Maružin).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Velovski, Mamić, Pavičić, Capan, Murić (od 90′ Escoval), Halilović, Gorgon, Puljić.

Utakmice 26. kola:

S. Belupo – Rudeš 2:1Lokomotiva – Rijeka 1:2Osijek – Gorica 2:2Dinamo – Inter sub, 16.30Istra 1961 – Hajduk sub, 19 Dinamo 25 20 4 1 52:14 64Rijeka 26 14 8 4 48:27 50Osijek 26 12 7 7 45:29 43Lokomotiva 26 11 8 7 41:25 41Hajduk 25 10 10 5 38:28 40Gorica 26 11 6 9 37:32 39S. Belupo 26 4 13 9 28:38 25Inter 25 7 3 15 27:54 24Istra 1961 25 4 5 16 22:46 17Rudeš 26 1 4 21 18:63 7

SLJEDEĆE KOLO (3. travnja): Rijeka – Slaven Belupo (2. travnja), Gorica – Lokomotiva (2. travnja), Inter – Osijek, Hajduk – Dinamo, Rudeš – Istra 1961 (4. travnja).