Promocija rukometa

Zamećani ugostili Metalurg: Prava rukometna fešta

Snimio Roni BRMALJ
Objavljeno: 9. ožujak 2016. u 20:17 2016-03-09T20:17:53+01:00

Zamet – Metalurg 22:25 (13:15). Riječani su gromoglasnim  pljeskom pozdravili Linu Červara  i u pravoj rukometnoj fešti često nagrađivali igrače obiju momčadi

RIJEKA Prijateljska međunarodna utakmica rukometaša: Zamet – Metalurg 22:25 (13:15). Gledatelja 400. Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka).

ZAMET: Đurica, Hrvatin 7 (2), Martinović 3 (2), Uzelac, Lončarić  1, Stipčić 2, Stojanović, Glavaš 3 (1), Kovačević, Jelušić 1, Slavić, Valković 2, Grozdek 2 (1), Majić, Miličević 1, Lučin.

METALURG: Petrov, Madzovski, Kosteski, Matić 2, Dupjachhanec, Tomovski, Buvinić 5, Matijašik, Kuzmanovski 3, Jagurinovski, Kukoski, Krstevski 2 (2), Taleski 2, Velkovski 1, A. Peševski, Z. Peševski 4,  Palevski 1, Sajin 5, Arsenovski.

Isključenja: Zamet 2, Metalurg 2 minute. Sedmerci: Zamet 7 (6), Metalurg 4 (2).

Rukometaši »Metalurga«, predvođeni proslavljenim hrvatskim trenerom Linom Červarom, su u prijateljskoj utakmici i pravoj rukometnoj fešti  nadmašili »Zamet«. Bila je to večer za pljesak, prvoga je zaradio  slavni »Mago di Umago«, koji je itekako srdačno pozdravljen na predstavljanju, a nakon toga su  zadovoljni gledatelji pljeskom učestalo nagrađivali igrače za lijepe i atraktivne poteze u nadmetanju koje je bilo uspješna promocija rukometa.

Mateo i Lino

Zamećani, koji kao i gosti nisu sve vrijeme igrali s najjačom postavom pripremajući se za ligaško kaštelansko gostovanje, predstavili su javnosti neka mlada imena, koja su dobro iskoristila priliku protiv  lidera makedonskog prvenstva. Riječ je o desnom krilu Patriku Martinoviću, beku Paulu Grozdeku te golmanu Tinu Lučinu, koji su svojim potezima uljepšali utakmicu.

Mateo Hrvatin se prije utakmice srdačno pozdravio s Linom Červarom, koji ga je lansirao na veliku scenu do svjetskog »srebra« 2009. godine na prvenstvu odigranom u Hrvatskoj. Iskusno domaće lijevo krilo se razigralo na početku utakmice i u 14. minuti je zabilježio svoj već četvrti gol, kojim je svojoj momčadi donio izjednačenje 6:6. U tom razdoblju je Dino Slavić nanizao četiri obrane pa je na drugoj strani ljevoruki Filip Glavaš s krila doveo Riječane u vodstvo. Hrvatin  je s pravom ispraćen pljeskom s tribina kada je otišao predahnuti u 24. minuti, do tada je sedam puta svladao suparničkog vratara. Utakmica je bila lišena grča, karakterističnoga za natjecateljske duele, samim time su i obrane bile vrlo izložene. Vratari Dino Slavić u riječkim i Daniel Dupjachanec u gostujućim redovima su bili raspoloženi, ali su se često nalazili kao na strelištu dok je publika gledala atraktivne golove.

Ovacije Tinu Lučinu

Kao i  u nedavnoj pobjedi nad »Dubravom« u derbiju pred domaća vrata je u  nastavku umjesto Slavića stao Marin Đurica, nemoćan kada je gostujući pivot Žarko Peševski, snažniji od Buda Spencera, povećao razmak na tri koraka. Zamećani su se našli u razdoblju stvaralačke krize duge 12 minuta, koju je okončao David Miličević smanjivši na 18:14 u 39. minuti.  Obzirom na prijateljski karakter susreta treneri su sve više počeli davati priliku momcima s klupe, a »Metalurg« se unatoč dobrim intervencijama Đurice dodatno odvojio (21:15), u 43. minuti Kuzmanovski je povećao na 21:15. Poslije već devete obrane Đurice mladi Patrik Martinović i Paulo Grozdek su smanjili na samo 22:20 u 52. minuti. Kada je ustupio mjesto mladom Tinu Lučinu, koji je gledatelje oduševio obranivši u kratko vrijeme čak dva  sedmerca Krstevskog. Kvalitetni gosti su u završnici znali odigrati prave poteze i pobijedili, a zadovoljni gledatelji su zagrijanih dlanova igrače ispratili u svlačionicu.