Spojio naslove pobjednika

Olimpijski pobjednik Kiprotich postao i svjetski prvak u maratonu

Maratonac Kiprotich je lani u Londonu osvojio olimpijsko zlato što mu je bio prvi veliki naslov u karijeri, a do pobjede je stigao ponovno na ulicama Moskve

MOSKVA Uganđanin Stephen Kiprotich osvojio je naslov svjetskog prvaka u maratonu na SP u atletici u Moskvi, te je tako objedinio naslove olimpijskog pobjednika i svjetskog prvaka.

Kiprotich je lani u Londonu osvojio olimpijsko zlato što mu je bio prvi veliki naslov u karijeri, a do pobjede je stigao ponovno na ulicama Moskve.

Ciljem je prošao u vremenu od 2:09:51 sati, 21 sekundu ispred srebrnog Etiopljanina Lelise Desise, te 32 sekunde ispred brončanog, još jednog Etiopljanina Tadesea Tole.

Kenijci, koji su osvajali zlato u muškom maratonu na posljednja tri SP, doživjeli su veliki poraz, jer je najboljeplasirani Kenijac bio Peter Some na devetom mjestu.