Svjetski kup

Nijemac Felix Neureuther pobjednik prvog slaloma sezone u finskom Leviju

Reuters

Reuters

Nijemac Felix Neureuther pobjednik je prvog slaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u finskom Leviju, dok je drugo mjesto zauzeo Norvežanin Henrik Kristoffersen

Vrijeme pobjednika je 1:42.83, a zaostatak norveškog skijaša za pobjednikom iznosio je 37 stotinki (1:43.20), dok je trećeplasirani Šveđanin Mattias Hargin za pobjednikom zaostao 45 stotinki (1:43.28). Ovo je 13. pobjeda Njemačkog skijaša u Svjetskom kupu.Vodeći iz prve vožnje Britanac Dave Ryding nije završio drugu vožnju.Osvajač Velikog kristalnog globusa i Malog kristalnog globusa u slalomu u prošloj sezoni Marcel Hirscher, koji se na staze vratio nakon oporavka od ozljede, utrku je završio na 17. mjestu sa 1,32 sekunde zaostatka za pobjednikom. Hrvatska je na današnjem slalomu imala tri predstavnika, no Matej Vidović i Filip Zubčić su prvu vožnju završili na 31. i 33. mjestu i nisu ostvarili plasman u drugu vožnju, dok Istok Rodeš nije završio prvu vožnju.Svjetski kup sada selu u Kanadu gdje će skijaši od 22. do 26. studenog voziti brze discipline. Sljedeći slalom za skijaše je na rasporedu 10. prosinca u Val d’Isereu.