Druga HNL

Orijent 1919 izgubio od Međimurja na oproštaju od polusezone

Foto S. DRECHSLER

Čakovački gosti su iskoristili dvije prilike do odlaska na odmor i dvije amnezije u igri domaćih "crvenih", u obrani i na sredini terena

RIJEKA Utakmica 16. kola Druge HNL Orijent 1919 – Međimurje 0:2 (0:2). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 600. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica) Pomoćnici: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko), Dominik Benković (Zaprešić). Strijelci: 0:1 Hranilović (10′), 0:2 Ivančić (26′). Žuti kartoni: Monjac (Orijent 1919), Ikić, Novoselac (Međimurje).

ORIJENT 1919: Berković 6,5, Mulac 5,5, Fatić 5,5, Gerc 5,5, Monjac 5,5, Liber 5,5 (od 86′ Flego-), Mohorovičić 6, Vidas 5,5 (od 72′ Ivančević-), Črnko 5,5 (od 64′ Šantek -), Tadejević 6,5, Antić 6.

MEĐIMURJE: Koprić 6,5, Vidović 6,5, Hranilović 7, Ikić 7 (od 90′ S. Hlišć-), Ivančić 6,5, Novoselac 6, Brcković 6, Patafta 6 (od 81′ Hajdinjak -), Zanjko 6, N. Hlišć 6, Dodlek 6.

Nogometaši Orijenta 1919 ostali su praznih ruku na oproštaju sa polusezonom. Momčad koja je uoči utakmice već osigurala titulu viceprvaka jeseni, u subotnjoj utakmici nadmašena je pred svojim navijačima na travnjaku Krimeje u duelu sa Međimurjem. Čakovački gosti su iskoristili dvije prilike do odlaska na odmor i dvije amnezije u igri domaćih “crvenih”, u obrani i na sredini terena. Stvorili su si znatan rezultatski i psihološki kapital kojega su marljivo čuvali u nastavku, “održavali su vodostaj” i na koncu su slavili.Već ubrzo poslije početka utakmice domaćini su se našli u rezultatskom zaostatku nakon što su oni prvi zaprijetili. Igrala se treća minuta kada je zaprijetio Adrijan Liber, koji međutim glavom nije uspio pogoditi okvir vrata. Samo sedam minuta kasnije Međimurje je bilo u vodstvu iako je domaća obrana upozorena da su Čakovčani itekako opasni u prekidima igre.

Josip Domagoj Hranilović je pokrenuo akciju koja je završena kornerom za goste sa lijeve strane. Ušao je u šesnaesterac i potpuno nečuvan se našao u matnoj poziciji iz koje je svladao nemoćnog Carla Berkovića. Samo minutu kasnije domaći vratar se opet našao u neugodnoj situaciji nakon brze akcije Međimuraca kada je lopta ubačena Ivančiću u sredinu, a ovaj se našao sam pred golom. Na sreću domaće obrane uspio je prebaciti okvir vrata.

Domaći napad je došao do izražaja u 20. minuti kada je Orijent 1919 bio zaista blizu izjednačenju pošto je lopta servirana Emenuelu Črnku na lijevu stranu. Ovaj je došao pred vrata, poslao dijagonalu koja je prošla i golmana, ali je lopta na kraju poslana u korner. Poslije udarca iz kuta pokušao je Mario Tadejević, ali nije pogodio cilj te se u 26. minuti Međimurje dodatno odvojilo. Domaći su izgubili loptu na sredini terena otvorivši prostor za brzi protuudar suparnika koji je to itekako iskoristio. Opet je lopta servirana Kruni Ivančiću u “trbuh” obrane Orijentaša. Za razliku od akcije u 11. minuti on ovog puta nije oprostio, nakon što se sjurio sam ka vratima zabio je loptu u mrežu za 2:0.

I nakon ovog pogotka značajke igre se nisu nešto bitnije promijenile. Snažna, tehnički kvalitetna i čvrsta međimurska momčad je održavala prednost, a u 44. minuti ju je zamalo i povećala. Gosti su opasno zaprijetili sa lijeve strane, ali je na koncu golman Berković uspio otkloniti prijetnju, poslao je loptu u korner.

Navijači Orijenta 1919 su u nastavku očekivali neku snažniju reakciju svojih ljubimaca i hvatanje priključka sa Međimurjem, međutim vrijeme je prolazilo, a domaća momčad nikako nije mogla stvoriti akciju koja bi jače zabrinula golmana Kopriča i obranu ispred njega. Vrijeme je radilo za goste, oni su ga mirno trošili vrebajući eventualnu priliku kojom bi znatno prije posljednjeg sudačkog zvižduka odagnali sve dileme oko raspodjele bodovnog plijena.

To im je zamalo i uspjelo u 71. minuti kada se u prilici našao Nino Brcković, no Berković je opet bio na visini zadatka i uspio je obraniti. Samo dvije minute poslije toga Orijent 1919 je ponovno imao dobru priliku. U prvom planu je bio iskusni napadač Vedran Gerc koji je našao put kroz međimursku obrambenu šumu, na koncu se oslobodio svih prepreka i izbliza sa lijeve strane uspio šutirati, međutim golman Koprić je obranio njegov udarac. Ispalo je da je to bila i posljednja ozbiljna prijetnja domaćih nogometaša, kojima je bilo sve manje vremena za željeni veliki preokret. Kako su minute prolazile i najoptimističnijim navijačima krimejskih crvenih je bivalo sve jasnije da će bodovi ovog puta s Krimeje otići za Čakovec na oproštaju sa polusezonom koju je inače Orijent 1919 okončao iznenađujuće visoko, na drugom mjestu.

Utakmice 16. kola:Cibalia – Sesvete 0:0Hr. drag. – Solin 1:0Orijent 1919 – Međimurje 0:2Osijek II – Dinamo II 0:1Dugopolje – Kustošija 2:2Dubrava TK – Croatia 1:0Rudeš – BSK ned 13.30 sati      Hajduk II – Šibenik ned 13.30 sati Šibenik       15       13       0       2       21:8       39Orijent 1919       16       8       5       3       21:18       29Rudeš       15       7       4       4       20:14       25Dinamo II       16       7       4       5       17:16       25Croatia       16       7       3       6       20:15       24Hajduk II       15       6       5       4       24:16       23Sesvete       16       6       5       5       22:17       23Međimurje       16       6       4       6       23:20       22​Osijek II       16       6       3       7       22:16       21Dugopolje       16       6       3       7       27:28       21Hr. drag.       16       5       5       6       18:23       20Kustošija       16       5       3       8       14:23       18Dubrava TK       16       4       5       7       18:19       17BSK       15       4       4       7       14:20       16Solin       16       4       2       10       17:24       14Cibalia       16       2       5       9       11:31       11Sljedeće kolo (22. veljače 2020.): Dubrava TK – Cibalia, Croatia – Dugopolje, Kustošija – Hajduk II, Šibenik – Rudeš, BSK – Osijek II, Dinamo II – Orijent 1919, Međimurje – Hrvatski dragovoljac, Solin – Sesvete.