Serie A

LUDI MILANSKI DERBI Inter velikim preokretom u nastavku svladao Milan, Brozović i Rebić strijelci na San Siru

Marcelo Brozović i Milan Skriniar (Inter)/Foto REUTERS

MILANO Sjajan milanski derbi vidjelo je 75 tisuća navijača na San Siru. Inter je preokretom svladao gradskog rivala i bodovno sustigao vodeći Juventus. Derbi je imao i snažan hrvatski pečat. Ante Rebić je zabio za Milan, a Marcelo Brozović ugradio svoj pogodak u veliki preokret Intera u nastavku utakmice. Milan je imao 2:0 na poluvremenu, a onda primio četiri pogotka u nastavku.

Zlatan Ibrahimović u 41. minuti asistirao je Rebiću za vodstvo Milana, a četiri minute kasnije i sam je poentirao za 0:2 na poluvremenu.

Iako se nakon prvih 45 minuta činilo da je milanski derbi skrenuo u jednosmjernu ulicu nastavak je donio veliko obrat. U samo dvije minute Inter je anulirao prednost Milana. U 51. minuti Brozović je sjajnim udarcem iz daljine prepolovio zaostatak, a dvije minute kasnije Vecino je zabio za 2:2. De Vrij je u 71. minuti nakon kornera zakucao glavom loptu u mrežu za 3:2 da bi konačnih 4:2 za veliko slavlje navijača Intera postavio Romelu Lukaku u sučevoj nadoknadi vremena.