Rabuzinovo sunce

POLUFINALE KUPA Rijeka ispala, katastrofalno suđenje ubilo draž nogometa

P. N.

Nogometaši Rijeke izgubili su u polufinalu Kupa od Dinama 3:0 na Maksimiru.

Iako je po rezultatu pobjeda Dinama uvjerljiva, na konačni rezultat jako je utjecao sudac Zebec te njegovi pomoćnici.

Drugi žuti karton Bradariću, nesviranje 11-erca za Dinamo, nepostojeće zaleđe Hebera u sjajnoj prilici, žuti karton Acostyju umjesto 11-erca ili barem prekršaja s drugim žutim za Stojanovića…

Nije važno što je većina spornih odluka na štetu Rijeke, važno je da su bile krive.

Također, Rijeka je nakon isključenja bila bolja, imala nekoliko dobrih prilika, ali na kraju nije izdržala.

Golove za Dinamo zabili su Hajrović, Soudani i Čorić.

Dinamova pobjeda na kraju nije upitna, ali loše suđenje opet je ubilo draž nogometne igre.

—————

TIJEK UTAKMICE

90’+3′ Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio 3:0

90′ Igrat će se još tri minute nadoknade

81′ Sada Čorić zabija za 3:0. Sluga i Župarić su zbunili jedan drugog, lopta ulazi u mrežu

80′ Zabio je Dinamo za 2:0. Ante Čorić je odlično ubacio, a Soudani za prebacio Slugu. Pitanje je je li u začetku akcije bio prekršaj Gavranovića nad Božinovim

78′ Ulazi Božinov, izlazi Acosty

72′ Izašao je Heber, ušao Kvržić

70′ Nevjerojatna greška suca, Acosty je dobio žuti karton umjesto čistog faula na vrhu 16-erca za Rijeku. To je čak bio možda i penal, ali i drugi žuti karton za Stojanovića

69′ Opet šansa za Rijeku, Pavičić je sjajno probio, dao na stranu, ubacio je Acosty, ali čisti obrana Dinama

67′ Izlazi Puljić, ulazi Gorgon

66′ kakva šansa sada za Rijeku, Heber je pobjegao u kontru ali onda loše dodao Puljiću, zakomplicirali su tada bijli u propada vrlo dobra šansa Rijeke

65′ Izlazi Hajrović kod Dinama, ulazi Ante Čorić

56′ Pokušava Rijeka i s igračem manje, ali bez ozbiljnijih opasnosti po gol domaćih

52′ Pavičić puca iz daljine nakon kornera, nema opasnosti za plave

* Prema snimci nije baš jasno zašto je isključen Bradarić, prvi je bio na lopti

49′ Šansa sada za RIjeku, Heber je ubacio na petarac, izbija Dinamo. Nakon kornera izbija Zagorac u aut

47′ Drugu žuti karton za Bradarića, Rijeka s igračem manje. Vrlo diskutabilno isključenje.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

—————

45′ Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 1:0

45′ kontra Dinama, pucao je Doumbija lopta pogađa Bradarića u ruku. Mogući 11-erac za Dinamo

42′ Soudani je pokušao glavom, ali ide pored gola

39′ Opet Heber, opet zaleđe, ovaj put opravdano

38′ Heber u izglednoj situaciji, svirano je zaleđe, vrlo diskutabilna odluka sudaca

35′ Novi ubačaj iz slobodnjaka, ali bez opasnosti po gol Dinama

30′ Iz slobodnog udarca ubačaj u 16-erac Dinama, kupi Zagorac

25′ Slobodan udarac za Rijeku, nakon malo gužve u 16-ercu lopta dolazi do Grahovca koji puca visoko preko gola

23′ Gol za Dinamo, Gavranović je odlično ubacio a zabija Hajrović. Dinamo vodi 1:0

21′ Gavranović se dobro oslobodio, ali još bolji blok obrane bijelih

18′ Župarić je srušio Olma, opasan udarac iz slobodnjaka, izbio je Puljić. Nakon toga dva kornera za plave, ali čisti obrana bijelih

16′ Sada puca Grahovac, brani Zagorac

16′ Odmah odgovaraju Gavranović i Soudani, čiste bijeli

15′ Sada se otvara dva puta dobra prilika za Rijeku, ali na kraju je Grahovac išao dodavati umjesto pucati

13′ Ostao je ležati Pavičić, ali biti će sve u redu s veznjakom bijelih

8′ Probao je Dinamo iz kornera, čisti obrana bijelih

6′ Šansa za Dinamo, Soudani puca, malo pored gola

5′ Prilika za Rijeku, Leovac je pucao, brani Zagorac

0′ Počela je utakmica