NBA liga

Novi Dončićev “triple double”, Zubac bolji od Šarića, Bogdanović skroman protiv Tatuma

Ivica Zubac/Foto REUTERS

NEW YORK – Luka Dončić ponovo je odigrao sjajnu partiju u dresu Dallasa. Ubacio je 26 poena, isporučio 14 asistencija i uhvatio 10 lopti u gostujućoj pobjedi kod San Antonija. Utakmica je bila na egalu do sama završnice kada su trima tricama zaredom Mavericksi odjurili do uspjeha. Luka Šamanić nije ulazio u igru za Spurse.

Bojan Bogdanović proveo je na parketu 33 minute, ubacio svega tri poena uz četiri skoka i jednu asistenciju u porazu Utaha od Bostona. Celticse je do pobjede odveo razigrani Jason Tatum s 33 poena.  Jazzerima nije pomoglo ni 37 poena Donovana Mitchella.

Ivica Zubac proveo je 20 minuta na parketu u pobjedi Clippersa kod Sunsa. Hrvatski centar upisao je šest poena, pet skokova i jedno dodavanje za koš. Dario Šarić je za Phoenix odigrao 31 minutu, postigao pet poena, ali uhvatio čak devet lopti uz tri asista.

Rezultati: Charlotte – New York 107:101, Cleveland – Philadelphija 108:94. Washington – Brooklyn 110:106, Atlanta – Orlando 120:130, Miami – Minnesota 126:129, Houston – Memphis 140:112,  San Antonio – Dallas 103:109, Phoenix – LA Clippers 92:102, Utah – Boston 103:114.