NBA liga

Dragan Bender uspješniji od Darija Šarića, a Tatum od LeBrona

Mario Hezonja/Foto REUTERS

NEW YORK Golden State slavio je u Phoenixu, Dragan Bender dobio izravni sudar s Darijom Šarićem. Bender je proveo na parketu 31 minutu, ubacio 13 poena, od toga tri trice iz šest pokušaja. Osim toga ima i devet skokova, četiri asistencije, jednu osvojenu loptu i tri blokade. I Šarićev učinak je bio vrlo dobar. Utakmicu je završio s 11 poena, devet skokova, tri asistencije i jednom blokadom.

Mario Hezonja odigrao je 13 minuta u pobjedi Portlanda nad Hawksima. Marijo je postigao osam poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Traiblazerse je predvodio CJ McCollum sa 35 poena.

Ante Žižić nije igrao u porazu Clevelenda kod Indiane kao ni Luka Šamanić u tijesnoj pobjedi Spursa nad Orlandom.

Memphis je na krilima svojega “rookiea” Ja Moranta (27 poena, 14 asistencija!) i centra Jonasa Valanciunasa (22 poena, 20 skokova), svladao LA Lakerse (LeBron 19, Davis 15 poena).

Houston je u finišu nadigrao Boston. Russell Westbrook je s 41 poenom pokrenuo Houston u trećoj četvrtini. Jayson Tatum bio je s 32 poena i 13 skokova najbolji u redovima Bostona.

Rezultati: New York – Chicago 125:115, Atlanta – Portland 129:117, Miami – Brooklyn 116:113. Cleveland – Indiana 104:113, Memphis – LA Lakers 105:88, Boston – Houston 110:111, San Antonio – Orlando 114:113, Phoenix – Golden State 99:115.