La Liga

Xavi uz puno sreće startao pobjedom na klupi Barcelone, Depay iz penala donio Kataloncima tri boda

Xavi/Foto REUTERS

Barcelona je pobjedom skočila na šestu poziciju s 20 bodova, osam manje od vodeće Seville, dok je Espanyol ostao 11. sa 17 bodova.

BARCELONA Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nou Campu Espanyol s 1-0, u gradskom derbiju 13. kola Primere, koji će se pamtiti kao prva utakmica Xavija Hernandeza na klupi katalonskog diva.

Jedini gol na utakmici postigao je Depay iz penala u 48. minuti, no bila je to sve samo ne uvjerljiva izvedba Barce. U zadnjih osam minuta igrači Espanyola su dvaput pogađali vratnicu, pa je Xavi uz puno sreće došao do prvih trenerskih bodova. Xavi je iznenadio stavivši u sastav po prvi put mladog, 17-godišnjeg Iliasa Akhomacha.