Nogomet

Veliki turski derbi pripao Galatasarayju, Vida odigrao cijelu utakmicu za Bešiktaš

Junak pobjede Galatasarayja bio je 23-godišnji Akturkoglu koji je zabio oba pogotka za pobjednički sastav. Poentirao je u 22. i 32. minuti, a u oba slučaja je asistent bio Mostafa Mohamed.

ISTANBUL U 29. kolu turskog prvenstva, velikom tamošnjem nogometnom derbiju, Galatasaray je kao domaćin pobijedio Bešiktaš 2-1.

Golom Yilmaza u 85. minuti Bešiktaš je smanjio, ali gosti više od toga nisu uspjeli napraviti.

Cijelu utakmicu za Bešiktaš je odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida. U prvom poluvremenu, kod 1-0 za Galatasaray, našao se u dobroj prilici, ali nije uspio izjednačiti. Isto tako, u nastavku je, kod 2-0 za domaćina, sa same vratarske linije spasio svoju momčad od novog primljenog gola.

Uvjerljivo najbolja momčad turskog prvenstva je Trabzonspor koji ima 70 bodova, odnosno petnaest više od Konyaspora. Osmi Bešiktaš ima 45, dok je Galatasaray na 11. mjestu i ima 38 bodova.