HRVATSKI NOGOMETNI KUP

U osmini finala Kupa Hrvatske nogometaši Rijeke putuju u Oriovac kod Oriolika

Slavlje nogometaša Oriolika/Foto: NK Oriolik Oriovac (Facebook)

Oriolik nastupa u 3. HNL Istok, a nalazi se u Oriovcu, mjestu koje se nalazi na pola puta između Slavonskog Broda i Nove Gradiške.

RIJEKA Nogometaši Orijenta poraženi su u Kupu Hrvatske od Dinama, a uz zagrebačkog prvoligaša plasman u osminu finala izborili su i BSK, Oriolik, Belišće i Rudeš.

Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4:0, dok je Rudeš bez većih problema porazio Bjelovar 5:1. BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju 1:0, a pobjednički gol zabio je Hrvoje Ilić u 45. minuti. Identičnim rezultatom Oriolik je pobijedio Zagreb (1:0), a gol odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti.

Upravo će Oriolik biti sljedeći protivnik nogometaša Rijeke, koja je u šesnaestini finala sa sedam golova pregazila Pitomaču.

Oriolik nastupa u 3. HNL Istok, a nalazi se u Oriovcu, mjestu koje se nalazi na pola puta između Slavonskog Broda i Nove Gradiške. To je momčad koja je prošle sezone mnogima pomrsila planove i došla čak do četvrtfinala Kupa, kada joj je na put stala Istra.

Utakmica Oriolika i Rijeke na rasporedu je 27. listopada u 15 sati.