ŠKOTSKI PREMIERSHIP

U najvećem škotskom derbiju Rangersi uvjerljivo svladali Celtic i ostali neporaženi, Barišić asistirao treći gol

Borna Barišić/Foto: REUTERS

Domaćinu je put do pobjede olakšalo isključenje Calluma McGregora u 26. minuti, nakon što je u razmaku od svega dvije minute sakupio dva žuta kartona.

GLASGOW U najvećem derbiju škotskog nogometa Rangers je na stadionu Ibrox pobijedio Celtic s 4:1 pri čemu je za treći gol domaćina asistirao hrvatski reprezentativac Borna Barišić.

Rangers je još početkom ožujka osigurao 55. naslov škotskog prvaka u povijesti, ali prvi nakon 2011. godine.

Samo nekoliko trenutaka ranije Rangers je poveo golom Kemara Roofea. Izjednačio je Odsonne Edouard u 30. minuti, no domaćin je u nastavku susreta zabio još tri gola, a strijelci su bili Alfredo Morelos (33′), ponovo Roofe (57′) i to na Barišićevu asistenciju, te Jermain Defoe (90’+2′).

Rangers vodi na ljestvici sa 96 bodova, čak 23 više od Celtica.