PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Težak poraz Škrljeva u Draženovu domu, Cibona već na poluvremenu riješila pitanje pobjednika

Luka Medak

Iako su bili oslabljeni, igrači Cibone postizali su koševe kako su htjeli, ni u jednoj fazi utakmice nisu gubili i već su na poluvremenu riješili pitanje pobjednika.

CIBONA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 101:68

ZAGREB – Susret 26. kola Premijer lige košarkaša: Cibona – Adria Oil Škrljevo 101:68 (33:15, 24:11, 24:31, 20:11). KC “Dražen Petrović”. Bez gledatelja. Suci: Jurčević, Hordov, Vukušić. Opunomoćenik: Zima.
CIBONA: Radovčić 11 (1-3), Prkačin 11 (1-2), Drežnjak 9, Markota 12, Nakić 9, Planinić 10, Marić 10, Mustapić 4, Buljević 4, Novačić 10, Gnjidić 5, Branković 6 (4-4).
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Pilepić 6 (2-2), Jelenković 3, Vucić 3, Gunjina 2, Barnjak 5 (1-4), Robertson 21 (7-12), Boban, Vrgoč 19 (5-5), Bjelanović 4, Cvitković 1 (1-2), Kostić 4, Rajčić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli prirediti novo iznenađenje protiv ABA ligaša. Iako su bili oslabljeni, igrači Cibone postizali su koševe kako su htjeli, ni u jednoj fazi utakmice nisu gubili i već su na poluvremenu riješili pitanje pobjednika.

Zagrepčani su već na samom početku utakmice Škrljevu pripremili svojevrsni “blitzkrieg” i odmah poveli 10:0. Košarkaši Škrljeva tek su nakon tri minute preko Robertsona došli do prvog koša, ali nisu se uspjeli približiti Ciboni. Prkačin i Radovčić su zabijali kako su htjeli i samo njih dvojica su u prvom periodu zabila više poena od cijele ekipe Škrljeva.

Prednost Cibone rasla je i u drugoj četvrtini i domaća momčad je serijom 19:4 otišla na poluvrijeme s nevjerojatnim 31 poenom prednosti, što je bilo i više nego dovoljno da ostatak utakmice igraju “s pola gasa” i rutinski privedu susret kraju.

Bila je to druga od četiri uzastopne utakmice Škrljeva protiv ABA ligaša, u sljedeća dva kola igraju još protiv Splita i Zadra, nakon čega za momčad s Mavrinaca slijedi nešto lakši raspored do kraja sezone.